Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PS3WiiUXONEPC
Okładka Extreme Exorcism (PS4)

Extreme Exorcism

Dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w egzorcystkę Mae Barrons specjalizującą się w przepędzaniu zjaw. W odróżnieniu od większości kolegów po fachu, Mae do walki z duchami używa wyrzutni rakiet, maczet, czarów i rozmaitych gadżetów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | duchy

Okładka Extreme Exorcism (PS4)

data premiery gry:

23wrz2015

PC PS4 XONE PS3 WiiU

Extreme Exorcism to dwuwymiarowa gra z gatunku platformówek. Osadzona w 8-bitowej grafice, stawia na paranormalną atmosferę oraz dynamiczną akcję. Gracz wciela się w postać nieortodoksyjnej egzorcystki, która z walki z duchami uczyniła swoją życiową pasję. Za produkcję odpowiada studio Golden Ruby Games.

Mae Barrons – protagonistka w Extreme Exorcism – zyskała sławę dzięki niezwykłej skuteczności w przepędzaniu zjaw. W odróżnieniu od pozostałych osób parających się tym fachem, nie korzysta ze święconej wody, modlitw czy dziwacznych wykrywaczy – sekret jej sukcesu tkwi w wyrzutniach rakiet, mieczach, czarach oraz reszcie wyjątkowo zabójczego ekwipunku. Zadanie, z którym się musi zmierzyć w grze, jest jednak najtrudniejszym w jej dotychczasowej karierze. Zło czające się w nawiedzonym domu ma jedną bardzo specyficzną umiejętność – każdego zabitego ducha zastępuje kolejny, który kopiuje ruchy bohaterki wykonywane w poprzedniej walce.

Powyższa mechanika jest trzonem rozgrywki w Extreme Exorcism. Dzięki temu każde starcie stanowi nowe wyzwanie, a poczynań przeciwników nie da się po prostu „nauczyć na pamięć”. Odtwarzanie ruchów prowadzi także do ciekawych sytuacji, w której gracz zmuszony jest do myślenia perspektywicznego i walczenia metodą uwzględniającą kolejną czekającą go potyczkę. Każda z misji w ramach kampanii rozgrywa się na jednej z dziesięciu unikalnych plansz. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale i sposobem zaprojektowania, co prowadzi do konieczności modyfikowania sprawdzonych taktyk. Gracze mogą fabularną część tytułu przejść samotnie lub w trybie kooperacji.

Innym dostępnym rodzajem rozgrywki jest zespołowa obrona przed hordami duchów oraz tzw. deathmatch, w którym gracze nie tylko walczą ze zjawami, ale muszą także eliminować siebie nawzajem. Ponadto przygotowano tryb wyzwań, w którym pokonujemy zło według bardzo restrykcyjnych zasad lub nie otrzymujemy żadnych punktów.

Oprawa graficzna Extreme Exorcism jest mocno uproszczona – dominują kolorowe piksele oraz kanciastość. Tyczy się to zarówno samych lokacji, jak i modelów postaci oraz duchów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 1,3 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Extreme Exorcism

Klasyfikacja PEGI Extreme Exorcism

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Extreme Exorcism

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E5400 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB Radeon HD 3830 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
XONE
PS3
WiiU