Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3Wii
Okładka Explodemon! (PS3)

Explodemon!

Platformówka opowiadająca o przygodach tytułowego robota, który pokonuje wrogów i przeciwności losu po prostu wybuchając. Tytuł w luźny sposób parodiuje wiele klasycznych gier zręcznościowych.

Zręcznościowe

Okładka Explodemon! (PS3)

data premiery gry:

anulowana

Wii

8lut2011

PS3

3lis2011

PC

Explodemon! to zabawna platformówka nawiązująca do japońskich zręcznościowych gier akcji znanych z konsoli SNES (popularnej szczególnie w latach 80-tych XX wieku). Dzieło zostało stworzone przez studio Curve Design.

Główny bohater gry, mały robot Explodemon, posiada niezwykłą umiejętność. Jak sama nazwa wskazuje, potrafi on po prostu wybuchać, detonując kolejne ładunki umieszczone wewnątrz jego ciała. Dzięki tej zdolności postać może pokonywać groźnych wrogów, wystrzeliwać siebie w powietrze, niszczyć blokujące dalszą drogę przeszkody oraz rozwiązywać rozmaite logiczne zagadki.

Twórcy postawili przede wszystkim na rozbudowany system fizyczny. Dzięki niemu w grze możemy wysadzić wiele elementów otoczenia (np. skrzynie), ale i przykładowo odrzucać je we wrogów. W ten wybuchowy sposób radzimy sobie z wyzwaniami stawianymi przed nami na poszczególnych poziomach.

Całość została zrealizowana w formie lekkiej parodii. Autorzy wyśmiewają się z charakterystycznych, azjatyckich gier akcji, wydawanych między innymi na SNES-a. Bohater gry swoim wyglądem nawiązuje do słynnego MegaMana, a wszystkie jego przygody są zabawne oraz pełne odniesień do innych znanych gier.

Chociaż w Explodemon! poruszamy się tylko w czterech kierunkach (jak w klasycznej platformówce 2D) to bohater oraz otoczenie zostali przedstawieni przy wykorzystaniu bardzo ładnej trójwymiarowej grafiki. Oprawa wizualna przypomina film animowany. Przed walkami z bossami niejednokrotnie oglądamy krótkie scenki, w których postacie zostały przedstawione w bardzo komiksowy sposób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Explodemon!

Klasyfikacja PEGI Explodemon!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Explodemon!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Nadchodzi wybuchowa platformówka Explodemon!
Nadchodzi wybuchowa platformówka Explodemon!

wiadomość4 kwietnia 2009

Małe, ale dobrze zaprojektowane gry podobają się praktycznie każdemu graczowi. Do grona takich właśnie tytułów za jakiś czas dołączy nietuzinkowa platformówka Explodemon!.

PC
PS3
Wii