Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Evolution (PC)

Evolution PC

Evolution to produkt firmy Sydney Development z 1983 roku, który – jak sama nazwa wskazuje – podejmuje temat ewolucji. Nie spodziewajcie się jednak jakichś edukacyjnych cudów.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Evolution (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja1983

Evolution to produkt firmy Sydney Development z 1983 roku, który – jak sama nazwa wskazuje – podejmuje temat ewolucji. Nie spodziewajcie się jednak jakichś edukacyjnych cudów. Gra to zwykła zręcznościówka, w dodatku podchodząca do sprawy w bardzo luźny sposób – wystarczy sam fakt, że ewoluować będzie ameba, a jej finalną postacią jest człowiek.

Rozgrywka składa się z sześciu odmiennych etapów, w których będziemy sterować różnymi zwierzątkami. Zaczynamy od ameby, która unikając bakterii, wirusów i tego typu asortymentu musi zebrać wszystkie rozrzucone na planszy komórki. Drugi etap pozwoli nam się wcielić w rolę żaby, zanurzonej w stawie. Twoim zadaniem jest złapać trzy muchy, wystrzegając się jak ognia kontaktu z rybami. W trzecim poziomie czeka Cię drążenie korytarzy za pomocą myszy. W ślad za gryzoniem ruszają węże. Zanim zostaniesz zjedzony, musisz znaleźć w skomplikowanym labiryncie pięć kawałków sera. W etapie czwartym zostajemy bobrem, którego zadaniem jest zbudowanie tamy z kawałków drewna, znajdujących się po drugiej stronie rzeki. Nie jest to jednak takie proste, gdyż w wodzie oprócz nas taplają się także aligatory. Piąty poziom jest domeną goryla, broniącego zapasów pomarańczy przed wygłodniałymi małpami. Na samym końcu drabiny ewolucyjnej znajduje się człowiek, który za pomocą pistoletu laserowego niszczyć mutanty i ocalić świat od zagłady.

Wszystko to brzmi nieco dziwnie i w rzeczywistości takie też jest. Doszukiwanie się w Evolution jakiejkolwiek logiki mija się z celem – tu liczą się zręczne palce a nie wysilanie szarych komórek. Oprawa audiowizualna jest umowna, podobnie zresztą jak i w wielu innych produktach z 1983 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Evolution

Wymagania wiekowe Evolution

odpowiednia dla każdego wieku