Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Jumpman (PC)
OkładkaJumpman (PC)

Jumpman PC

Jumpman to jedna z pierwszych gier platformowych, jakie ukazały się na PeCety, opracowana przez studio Epyx, a wydana nakładem znanej wszystkim doskonale firmy IBM.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jumpman Premiera PC

20marca1984

producent: Epyx wydawca: IBM

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jumpman

Evolution

Jumpman to jedna z pierwszych gier platformowych, jakie ukazały się na PeCety, opracowana przez studio Epyx, a wydana nakładem znanej wszystkim doskonale firmy IBM.

Akcja rozgrywa się we wnętrzu stacji kosmicznej, zlokalizowanej na powierzchni piątej planety naszego Układu Słonecznego – Jowisza. Przedstawiciele obcej rasy dokonali jej infiltracji i w całym kompleksie składającym się z trzydziestu poziomów, pozostawili śmiercionośne ładunki wybuchowe. Gracz wcieli się w rolę tytułowego Skoczka, którego zadaniem jest oczyścić bazę z bomb, zanim te wybuchną i na zawsze pogrzebią pracowników stacji.

Zasady rozgrywki są bardzo proste, żeby nie powiedzieć banalne. Nasz bohater biegając i skacząc po rozmaitych platformach, musi wziąć wszystkie oznaczone za pomocą kółek bomby, unikając przy tym kontaktu z wrogimi pociskami, robotami i innymi ustrojstwami, zatruwającymi życie każdego wielbiciela platformówek. W sumie na pokonanie czeka trzydzieści zróżnicowanych plansz, do wyboru jest pięć poziomów trudności.

Mimo, że gra oferuje wzięcie udziału w rozgrywce aż czterem osobom, nie oznacza to, że na planszy pojawi się czterech Skoczków. Każdy z graczy próbuje wykonać zadanie na własny rozrachunek, nie ingerując w poczynania konkurentów. Oprawa graficzna jest jak zwykle w tego typu produkcjach kwestią umowną. Łagodnie rzecz ujmując, jest na tyle „dobra”, że bez problemu można rozróżnić głównego bohatera, bomby i tzw. „przeszkadzajki”.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jumpman: Odpowiednia dla każdego wieku.