Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka European Ship Simulator (PC)

Europejski Symulator Statku PC

European Ship Simulator

Kolejna gra symulacyjna z portfolio brytyjskiej firmy Excalibur Publishing, specjalizującej się w tym popularnym gatunku.

Symulacje | statki

PC Windows
Okładka European Ship Simulator (PC)

producent: Excalibur Games

wydawca: Excalibur Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20lutego2015

20sierpnia2015

pudełko PL

European Ship Simulator to kolejna gra z gatunku popularnych symulatorów, poświęcona tym razem nieco mniej eksploatowanej przez twórców tematyce morskiej. Produkcja nie ma nic wspólnego z konkurencyjną serią Ship Simulator, opracowaną przez studio VSTEP. Jej producentem i jednocześnie wydawcą jest specjalizujący się w szeroko pojętych grach symulacyjnych brytyjski koncern Excalibur Publishing, znany m.in. z bestsellerowego cyklu Euro Truck Simulator.

Gra pozwala nam wcielić się w rolę kapitana statku, który, wykonując szereg zróżnicowanych zadań, odwiedzi najważniejsze porty starego kontynentu. W trakcie przygotowanego przez twórców trybu kariery, będziemy mogli sprawdzić się w dowodzeniu różnego rodzaju jednostkami pływającymi – od niewielkich trawlerów i holowników, po potężne krążowniki. Zaliczanie kolejnych misji odblokuje nam dostęp do coraz nowszych modeli statków, które sukcesywnie powiększają naszą flotę.

Zgodnie z ideą gatunku, główny nacisk w grze położono na aspekt symulacyjny. Poszczególne statki, którymi przyjdzie nam kierować, odtworzono z dużą pieczołowitością i dbałością o szczegóły. Każdy z nich charakteryzuje się rzecz jasna zupełnie innym przeznaczeniem oraz odmiennymi parametrami, wymagającymi od kapitana innego stylu nawigowania. Dodatkowym utrudnieniem są dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe, takie jak burza, deszcz czy śnieg. Nierzadko więc, oprócz konieczności zapanowania nad okrętem, przyjdzie nam stawić czoła nieokiełznanym siłom natury.

European Ship Simulator charakteryzuje się szczegółową, trójwymiarową grafiką, stojącą na wysokim poziomie. Otwarta architektura gry czyni ją doskonałym narzędziem dla moderów i otwiera na zapowiadane przez autorów przyszłe rozszerzenia DLC, wprowadzające kolejne modele statków i zupełnie nowe wyzwania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Europejski Symulator Statku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Europejski Symulator Statku

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GT 640 lub lepsza), 2700 MB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8