Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Eurocops (PC)

Eurocops PC

Dynamiczna gra akcji, w której główne postaci obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Omawiany tytuł jest debiutanckim projektem niewielkiego studia developerskiego o nazwie Crazy Foot Game Studios.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Eurocops (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2005

20sierpnia2005

pudełko PL

Eurocops to dynamiczna gra akcji, w której główne postaci obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Omawiany tytuł jest debiutanckim projektem niewielkiego studia developerskiego o nazwie Crazy Foot Game Studios. Jednym z podstawowych atutów opisywanej pozycji jest zastosowany przez autorów nowoczesny silnik graficzny. Eurocops działa na udoskonalonym enginie Serious autorstwa znanej miłośnikom PeCetowych strzelanin firmy Croteam. W przeszłości silnik ten wielokrotnie używany był przy tworzeniu innych tego typu produkcji, między innymi zbliżonego tematycznie Alpha Black Zero. Badane przez gracza plansze są rozbudowane, a otoczenie dość szczegółowo oddane. Na uwagę zasługuje także realistyczna animacja poszczególnych postaci. Na oprawę dźwiękową składa się przede wszystkim dynamiczny soundtrack.

Akcja opisywanej strzelanki, jak sam tytuł zresztą słusznie sugeruje, osadzona została na Starym Kontynencie. Gracz w trakcie zabawy odwiedza najbardziej znane europejskie państwa - Francję, Niemcy, Wielką Brytanią, Hiszpanię, Włochy oraz Rosję. Na każdym z tych terenów do rozegrania jest seria mniej lub bardziej skomplikowanych misji. W trakcie zabawy wcielamy się w członków jednego z prawdziwych zespołów wyznaczonych do zwalczania międzynarodowego terroryzmu. Należy jednak nadmienić, iż w trakcie właściwej rozgrywki wątek fabularny nie odgrywa zbyt istotnej roli. Cała zabawa koncentruje się bowiem na sprawnej eliminacji złoczyńców.

Eurocops pod wieloma względami przypomina takie serie jak SWAT czy Rainbow Six. Gracz dowodzi drużynami złożonymi z kilku osób. Każda z postaci charakteryzuje się odmiennym typem umiejętności (snajper, medyk itp.). Co ciekawe, w trakcie zabawy swoim podwładnym można wydawać proste polecenia (idź za mną, atakuj cel itp.). Opisywanej strzelance daleko jednak do poziomu realizmu wspomnianych wcześniej produkcji. Eurocops nastawiony jest w głównej mierze na efektowny przebieg rozgrywki. W trakcie zabawy możemy korzystać z bogatego arsenału broni - różnorakich pistoletów, shotgunów czy karabinów (maszynowych i snajperskich). Gra oferuje przede wszystkim rozbudowaną kampanię singleplayer, w której należy zaliczyć szereg przygotowanych przez producentów misji. Eurocops zawiera również pełnoprawny multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Eurocops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Eurocops

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2
  • 5GHz
  • 512MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • Windows 98/ME/2000/XP
  • 600MB na HDD