Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Essays on Empathy (PC)
OkładkaEssays on Empathy (PC)

Essays on Empathy PC

Essays on Empathy to zbiór krótkich gier od studia Deconstructeam stworzonych na potrzeby rozmaitych Game Jamów, stawiających na kreatywne i unikalne podejście do przedstawianych historii i zastosowanych mechanik.

Przygodowe | point-and-click | 2D | pakiet | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Essays on Empathy Premiera PC

18maja2021

Steam

18maja2021

producent: Deconstructeam wydawca: Devolver Digital Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Essays on Empathy

Tell Me Why

Rusty Lake Hotel

The Longest Road on Earth

Essays on Empathy to kolekcja 10 krótkich produkcji stworzonych na potrzeby wyzwań tematycznych (tzw. Game Jams) znajdujących się w dorobku studia Deconstructeam znanego z takich produkcji, jak The Red Strings Club czy Gods Will Be Watching. Oprócz możliwości poznania unikalnych mechanik i historii, w każdej z produkcji znajdziemy tu też concept arty ze szczegółową dokumentacją związaną z powstawaniem danego tytułu.

Fabuła

Każda z 10 produkcji znajdujących się w Essays on Empathy skupia się na innym zagadnieniu, historii i sposobie jej opowiedzenia, dzięki wykorzystaniu unikalnych zabiegów i mechanik. Przed nami między innymi poznanie historii uczennicy żyjącej w przekonaniu, że jej szkielet nie należy do niej, czy śledzenie losów pewnego płatnego zabójcy pracującego w kwiaciarni.

Mechanika

W kompilacji znajdziemy sporą różnorodność gatunkową często ukazaną w niekonwencjonalnym stylu. Nie obyło się więc bez platformerów, metroidvanii, gry przygodowej typu point and click, horroru czy symulatora układania kwiatów. Twórcy również raczą nas osadzeniem swoich produkcji w odmiennych realiach, dzięki czemu uświadczymy cyberpunkowej wizji przyszłości, jak i współczesnych trudów życia codziennego podanych zarówno w formie komedii, dramatu czy grozy.

Kwestie techniczne

W Essays on Empathy uświadczymy różnorakiej stylistyki w zależności od opowiadanej historii.  Zdecydowanie jednak dominuje tu piksel art, chociaż często ukazany z różnej perspektywy, jak i ręcznie rysowana, kreskówkowa oprawa.

Kompilacja posiada również ponad dwugodzinną ścieżkę dźwiękową stworzoną przez Paulę Ruiz znaną jako Fingerspit, co powinno ucieszyć fanów studia, bo to jej utwory wybrzmiewały w trakcie grania w The Red Strings Club czy Gods Will Be Watching.

Tryb gry: single player  

Essays on Empathy cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Wymagania wiekowe Essays on Empathy: 12+

Essays on Empathy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium D 915 2.8 GHz / AMD Athlon 64 4000+ 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit