Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Enthusia Professional Racing (PS2)

Enthusia Professional Racing PS2

Enthusia Professional Racing to realistyczny symulator wyścigów samochodowych przygotowany przez Konami. Gra wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań do swojego gatunku.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Enthusia Professional Racing (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

3maja2005

13maja2005

pudełko PL

Enthusia Professional Racing to realistyczny symulator wyścigów samochodowych przygotowany przez Konami. Gra wprowadza do gatunku wiele innowacyjnych rozwiązań.

O tym czy gracz jest lepszy od pozostałych kierowców decydują tutaj przede wszystkim jego własne zdolności, a nie wprowadzanie kolejnych ulepszeń w samochodzie. Twórcy gry przygotowali specjalne rozwiązania technologiczne. Innowacyjny Visual Gravity System ukazuje prawdziwe zachowanie znajdujących się w ruchu pojazdów na które wpływają siły grawitacji. Ich wpływ odczuwamy tak jak w rzeczywistości - zwłaszcza podczas szybkiej jazdy, na wybojach czy przy hamowaniu. Dzięki specjalnemu interfejsowi jesteśmy na bieżąco informowani o stanie naszego samochodu. Informacje te dotyczą m.in. przyczepności opon oraz wytrzymałości poszczególnych elementów auta.

W Enthusia Professional Racing znajduje się kilkaset dokładnie odwzorowanych modeli autentycznych samochodów od ponad czterdziestu znanych na całym świecie producentów. W grze znajduje się również możliwość ich tuningowania. Każda wprowadzona przez nas zmiana odbija się na zachowaniu pojazdów. Ponadto wyścigi toczą się na kilkudziesięciu prawdziwych otwartych trasach i zamkniętych torach umieszczonych w różnych lokacjach na kuli ziemskiej. Dla zwiększenia grywalności Konami przygotowało także specjalny generator fikcyjnych losowych tras zmieniający ich wygląd, dowolne warunki atmosferyczne oraz pory dnia. Każda z tych zmian wpływa na sterowność pojazdów.

Ponadto wyścigi podczas ich trwania oraz na powtórkach możemy obserwować z różnych kamer. Poziom trudności natomiast dostosowuje się do umiejętności gracza. W trybie wieloosobowym Enthusia Professional Racing pozwala na rozgrywki dla maksymalnie dwóch graczy jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 229 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Enthusia Professional Racing

Klasyfikacja PEGI Enthusia Professional Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Enthusia Professional Racing - recenzja gry
Enthusia Professional Racing - recenzja gry

Recenzja 28 lipca 2005, 12:56

Podstawowym założeniem przyjętym przez programistów w trakcie tworzenia gry było położenie głównego nacisku na umiejętność prowadzenia wirtualnego samochodu, przez co inne aspekty, takie jak właśnie tuning czy ‘finanse’ zostały zaniedbane. Nie musimy martwić się o zakup części czy rozbudowę samochodu. Opcje tuningu możemy na dobrą sprawę zostawić nie ruszone. Wszystko ma polegać przede wszystkim na tym, jak potrafimy jeździć. A jazda nie jest w Enthusii łatwa, to fakt. Auta wykręcają kółka, ślizgają się, wyrywają spod kontroli wskutek najmniejszego nawet błędu kierowcy. Hardcore’owców zapewne ucieszy ten fakt, ale szerokie audytorium, przyzwyczajone do poziomu realizmu serwowanego przez Gran Turismo, może mieć z przesiadką na nowy system problemy i w efekcie w ogóle z niej zrezygnować. Zwłaszcza, że grywalność samych wyścigów jest zaskakująco niska. Nie jest to bezpośredni efekt zwiększonego realizmu (i co za tym idzie poziomu trudności), wszystko da się przecież przy odrobinie praktyki ogarnąć. Brakuje po prostu dreszczyka emocji, jakiejś akcji, nie wiem. Wrażenie prędkości także pozostawia sporo do życzenia. Wiadomo, że jest to pochodna chęci nadania grze ponadprzeciętnej autentyczności, aczkolwiek nieco dynamizmu na pewno nie zaszkodziłoby. W pewnym sensie dodano go w potyczkach rajdowych, które to zdają się być o wiele żywsze i na swój sposób atrakcyjniejsze. Nie, żeby poprzeczka była wysoko.