Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Enemy on Board (PC)

Enemy on Board PC

Asymetryczna gra sieciowa w modelu free-to-play, w której wcielamy się albo w załogę statku kosmicznego próbującą poradzić sobie ze zmiennokształtnymi kosmitami – albo w samych obcych ukrytych pośród ludzi. Enemy on Board zostało opracowane przez studio Windwalk Games.

Akcji | science fiction | zagraj za darmo | towarzyska | widok izometryczny | multiplayer | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Enemy on Board (PC)

producent: Windwalk Games

wydawca: Windwalk Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8maja2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Enemy On Board jest asymetryczną grą sieciową, której akcja rozgrywa się na statku kosmicznym pod nazwą Andromeda. Gracze wcielają się członków załogi, którzy starają się poradzić sobie z niebezpiecznymi obcymi. Produkcja została opracowana i wydana dzięki wysiłkom niezależnego studia Windwalk Games.

Mechanika

W Enemy On Board akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy izometrycznej. W rozgrywce bierze udział sześciu graczy – czterech z nich kontroluje ludzi, zaś dwaj pozostali wcielają się w zmieniających postać obcych. Zadaniem tych pierwszych jest zidentyfikowanie i zlikwidowanie obcych, zaś kosmici mają na celu szkodzenie członkom załogi. Kluczowe znaczenie ma uważne obserwowanie pozostałych uczestników zabawy – zaufanie nieodpowiedniej osobie może skończyć się tragicznie.

Co ciekawe, obydwie strony muszą dbać o właściwy stan okrętu poprzez naprawianie znalezionych generatorów.

Każda z obecnych w grze postaci posiada charakterystyczne dla siebie zdolności – np. możliwość otwierania portali albo korzystania z radaru (w przypadku obcych może to być trujący gaz lub możliwość składania wybuchowych jaj). W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy nowe poziomy i odblokowujemy kolejne umiejętności, dzięki czemu zwiększamy swoje szanse. Co więcej, poszczególne „skille” można łączyć w potężne kombinacje. Grając zdobywamy też nowy ekwipunek – m.in. broń.

Gra oferuje też edytor, dzięki któremu gracze mogą wzbogacać ją o nowe misje, mapy i przedmioty.

Tryby gry

W Enemy On Board możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest asymetryczny, sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Grafika Enemy On Board prezentuje dość przeciętny poziom i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Deweloperzy zdecydowali się na wykorzystanie uproszczonej stylistyki, która przywodzi na myśl skojarzenia z komiksem lub filmem animowanym. Tego typu oprawa całkiem dobrze pasuje do omawianej produkcji i cechuje się dużą przejrzystością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 6  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Enemy on Board

16+

Wymagania sprzętowe Enemy on Board

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7