Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka End of Twilight (PC)

Zaginiona Tarcza Wikinga PC

End of Twilight

Trójwymiarowa gra akcji z elementami cRPG, w której obserwujemy nasze poczynania z perspektywy trzeciej osoby.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka End of Twilight (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19października2001

20grudnia2001

pudełko PL

End of Twilight to trójwymiarowa gra akcji z elementami cRPG, w której obserwujemy nasze poczynania z perspektywy trzeciej osoby. Jej akcja składa się z szeregu samodzielnych bitew połączonych jedną epicką historią, umiejscowioną na rajskich wyspach, w świecie skandynawskich bogów i herosów. Dwóch umarłych i całkowicie odmiennych bogów Odin (dobry) oraz Fenrir (zły) próbuje wydostać się ze świata umarłych i stać się władcami niebios. Ich rywalizacja i walka mąci cały spokój na wyspach, a na dodatek w zaświatach powstają liczne potwory i żywioły, które nie chcąc przyłączyć się do ani jednego z bogów stają się trzecią stroną tego konfliktu.

W obliczu takiego obrotu spraw Odin wysyła trzech poddanych sobie wojowników na misję, celem której jest zniszczenie Fenrir’a oraz zamknięcie bram łączących wyspę ze światem zewnętrznym. My możemy pokierować poczynaniami tych herosów, czeka nas więc fantastyczna podróż, w której na pewno nie będziemy narzekać na brak walki. Do wykonania mamy 16 misji, z których każda zawiera ponad 30 minut dialogów oraz krótkie wstawki filmowe. W każdej z nich możemy kontrolować od 1 do 5 postaci mając do wykonania różnorodne cele misji: zabić wszystkich wrogów, odnaleźć artefakt, eskortować kogoś itp. Opcje rozwoju postaci umożliwiają wyposażenie bohaterów w nowe, doskonalsze typy broni oraz nauczenie każdej z nich kilku nowych rodzajów ataków. Oryginalny system broni łączący cechy systemów karcianych Magic the Gathering oraz Final Fantasy Tactics. Całość posiada efektowną, trójwymiarową oprawę audiowizualną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe End of Twilight

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Zaginiona Tarcza Wikinga

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Zaginiona Tarcza Wikinga - recenzja gry
Zaginiona Tarcza Wikinga - recenzja gry

Recenzja 2 kwietnia 2002, 10:00

Warto więc napisać kilka słów na temat samego tłumaczenia. Nie licząc drobnych wpadek tłumacza, nie odbiega ono zbytnio od wersji oryginalnej. Głosy postaci również wydawały mi się dobrze dobrane, jednak po dłuższej grze w wersję oryginalną zmuszony byłem zmienić zdanie. Nie wiem czy wynika to z mojego przyzwyczajenia, ale słuchając angielskich dialogów lepiej czuje się klimat rozgrywki. Daje się tu zauważyć starą zasadę - nie ważne co się mówi, ważne jak się mówi! I właśnie tej odpowiedniej intonacji i akcentu zabrakło w polskich dialogach. Instrukcja gry przygotowana jest bardzo dobrze opisując pokrótce wszystkie aspekty rozgrywki. Warto dokładniej przeszukać płytę CD, albowiem znajduje się tam instrukcja w wersji elektronicznej w formacie pdf. Różni się ona tym od wersji papierowej, że zawiera dokładną solucję pozwalającą ukończyć bez stresowo grę. I możecie mi wierzyć- będzie wam ona potrzebna! Szkoda jednak że dystrybutor nie zamieścił na płytce programu Acrobat Reader- w końcu nie każdy musi go posiadać, a bez niego instrukcji odczytać się nie da. I na koniec - śmieszy mnie przetłumaczenie samego tytułu. Zastanawiam się skąd dystrybutor wytrzasnął ten pomysł, wszak w grze nie pojawia się żadna zaginiona tarcza (Eryk na początku gry ją najzwyczajniej przegrywa w zakładzie). Może specjaliści od marketingu uznali, że słowa „Wiking” i „tarcza” dobrze kojarzą się graczom i zwiększą sprzedaż? Hm, to ja kolejną grę proponuje nazwać „Britney Spears, SEX na skoczni narciarskiej”- tematyka nieważna, a efekt murowany ;). Kończę już jednak moje dowcipkowanie bo jeszcze mi ktoś zarzuci, że jestem złośliwy ;)