Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Enchanted Folk and the School of Wizardry (NDS)
OkładkaEnchanted Folk and the School of Wizardry (NDS)

Enchanted Folk and the School of Wizardry NDS

Tytuł pozwala nam zostać młodym adeptem szkoły magii, pełnej nie tylko wielkich tajemnic i niebezpiecznych mocy, ale również zwykłych uczniów.

RPG | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Enchanted Folk and the School of Wizardry Premiera NDS

13marca2009

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Enchanted Folk and the School of Wizardry

The Sims 2

Animal Crossing: Wild World

Nintendogs: Best Friends

Enchanted Folk and the School of Wizardry to łącząca elementy akcji i RPG gra, w której wcielamy się w ucznia szkoły magii. Za te oryginalne dzieło odpowiada firma Konami, znana z wielu kultowych tytułów, wydawanych również na przenośne konsole.

W kolejnej grze firmy Konami wcielamy się w jednego z setki uczniów bardzo niezwykłej szkoły. Jest nią oczywiście szkoła magii, w której możemy nauczyć się zaklęć i wielu innych czarodziejskich praktyk. Tytuł ten pozwala nam więc nie tylko wrócić do szkoły, ale w dodatku opanować tajniki mistycznych sztuk i mocy. Wszystko to w pojedynkę lub z kilkoma znajomymi.

Prócz konieczności uczęszczania na pewne lekcje i zajęcia, gracz otrzymuje praktycznie nieograniczoną swobodę i może wykonywać wiele pobocznych rzeczy. Możemy więc zwiedzać przedstawiony świat, zaprzyjaźniać się z w pełni interaktywnymi uczniami, założyć zespół muzyczny i wspólnie grać muzykę, chodzić na randki, czy chociażby plotkować. Ponadto, raz na tydzień gry możemy rozwiązywać tajemnicze puzzle i zagadki, za które odblokujemy dodatkowe przedmioty i moce.

Oczywiście magiczne moce to nie wszystko – nasz bohater potrzebuje przecież także wielu przedmiotów użytku codziennego. Możemy więc przyodziać go w różne rodzaje dżinsów i koszul, zbierać kwiatki, robić zakupy w rozmaitych sklepach oraz wymieniać się z niektórymi postaciami. Gracze otrzymują dostęp do 1500 różnorakich przedmiotów.

Tytuł oferuje wiele innych niezwykłych opcji. Przede wszystkim, możemy wysłać wykreowanego bohatera na studia zagraniczne, co w rzeczywistości oznacza możliwość wypożyczenia go naszym znajomym na jakiś czas. Co ciekawe, po powrocie nasz własny awatar może zdać relację z tego jak był traktowany w świecie innego gracza. Gra jest również rozgrywana w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanego w konsolę DS zegarowi.

Dzieło producenta Konami wykonane została w bardzo rozrywkowej stylistyce. W grze możemy więc chociażby wymienić kilka uwag z gadającymi książkami lub uczniem posiadającym odbiornik telewizyjny zamiast głowy. Do abstrakcyjnego humoru dodać należy również bardzo przyjemną oprawę audiowizualną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 4  

Klasyfikacja PEGI Enchanted Folk and the School of Wizardry

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.