Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Emergency Mobile (AND)
OkładkaEmergency Mobile (AND)

Emergency Mobile

Mobilna odsłona popularnej pecetowej serii strategicznej Emergency, w której przejmujemy pieczę nad lokalnym centrum zarządzania kryzysowego, walcząc ze skutkami rozmaitych wypadków, katastrof oraz klęsk żywiołowych.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | ratownictwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emergency Mobile Premiera

10lip2012

iOS

20mar2013

AND

Wydana na urządzeniach przenośnych z systemem AND i iOS gra Emergency jest mobilną odsłoną popularnej pecetowej serii strategicznej, w której przejmując kontrolę nad lokalnym centrum zarządzania kryzysowego walczymy ze skutkami rozmaitych wypadków, katastrof oraz klęsk żywiołowych. Cykl został zapoczątkowany jeszcze w 1998 roku przez niemieckie studio Sixteen Tons Entertainment i na przestrzeni kilkunastu lat doczekał się czterech pełnoprawnych odsłon (i wersji na Nintendo DS) oraz licznych aktualizacji. Ta sama ekipa deweloperska odpowiada również za przenośną wersję Emergency, która nie jest konwersją żadnej z dotychczasowych odsłon serii i stworzona została od podstaw z myślą o użytkownikach mobilnych.

Fabuła

Zgodnie z tradycją serii, podczas zabawy przejmujemy pieczę nad lokalnym centrum ratownictwa, mającego pod swą kontrolą policję, straż pożarną, ratownictwo medyczne oraz służby techniczne. Naszym zadaniem jest zaś walka ze skutkami rozmaitych wypadków, katastrof oraz klęsk żywiołowych poprzez wysyłanie do akcji odpowiednich jednostek i niesienie pomocy poszkodowanym.

Mechanika

Mechanika zabawy w mobilnej wersji Emergency nie odbiega w sposób znaczący od rozwiązań, znanych z pełnoprawnych odsłon serii. Twórcy oddali do dyspozycji graczy 13 zróżnicowanych scenariuszy, w których naszym głównym zadaniem jest wysyłanie odpowiednich jednostek ratowniczych i wykonywanie określonych czynności na miejscu wypadku lub katastrofy. Podczas zabawy stawiamy czoła zróżnicowanym wyzwaniom, takim jak zabezpieczenie miejsca wypadku i ratowanie życia jego ofiarom, walka z szalejącymi pożarami, a nawet likwidacja terrorystów. Pomocą służy gama 18 jednostek różnego przeznaczenia – od klasycznych radiowozów, karetek czy wozów gaśniczych, po specjalistyczne jednostki jak pojazd z drabiną obrotową, helikopter ratowniczy itp.

Godny podkreślenia jest również fakt, że akcja na miejscu katastrofy rozwija się w sposób dynamiczny, tak więc w zależności od podejmowanych przez nas działań oraz ich skuteczności, w trakcie każdej misji może również dojść do całego szeregu nieprzewidzianych zdarzeń, stanowiących dla gracza dodatkowe wyzwanie. Powyższe rozwiązanie sprawia także, że każda z dostępnych w grze misji może być wykonana na kilka różnych sposobów, a gracze mogą podchodzić do rozgrywki wielokrotnie, stosując różne taktyki działania i poprawiając osiągnięty wynik punktowy.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Emergency na urządzeniach z systemem AND i iOS odbiega oczywiście poziomem od najnowszych, pełnoprawnych odsłon cyklu, znanych z komputerów PC i pod względem stylu znacznie bardziej przypomina wcześniejsze odsłony serii. Całość zrealizowana została jednak w sposób przejrzysty i estetyczny, a główną różnicę podczas zabawy stanowi stworzony pod kątem platform mobilnych dotykowy model sterowania.

Ostatnia modyfikacja 11 lutego 2016

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Emergency Mobile: 12+

AND
iOS