Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka EGZ (iOS)
OkładkaEGZ (iOS)

EGZ

Mobilna gra zręcznościowa studia Lonely Woof, łącząca w sobie elementy dwuwymiarowej platformówki oraz minigolfa.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EGZ Premiera

28kwi2016

iOS AND

EGZ to dwuwymiarowa platformówka na platformę AND i iOS, charakteryzująca się wysokim poziomem trudności. Debiutanckie dzieło francuskiego studia Lonely Woof, założonego i zarządzanego przez człowieka orkiestrę – Evansa Randriamampianina, powstało z inspiracji... mini-golfem, w związku z czym przywodzi na myśl ciekawe połączenie serii Angry Birds oraz Super Stickman Golf.

Fabuła

W produkcji przedstawiona została alternatywna wizja początków życia na Ziemi. Idąc torem rozumowania Evansa Randriamampianina, pierwsze żyjące organizmy – tytułowe Egz – zrodziły się z zupełnie przypadkowo mieszającej się materii i przybrały postać kolorowych żelków z nogami. Jak się okazuje, rzeczywistość, w której przyszło im się zmaterializować, jest dla Egzów wyjątkowo nieprzyjazna i tylko od umiejętności gracza zależy, jak długo uda im się przeżyć.

Mechanika

Tytuł, przeznaczony na urządzenia z systemem AND i iOS, łączy w sobie elementy platformówki i gry w mini-golfa, stawiając przed graczem zadanie dostarczenia krągłych żyjątek do końca danego poziomu. Problem leży w tym, że zasób zdolności, jakimi dysponują bohaterskie stworki, jest mocno ograniczony. Egzy potrafią jedynie podskakiwać, odbijać się i turlać, co w obliczu czyhających na nich licznych niebezpieczeństw nie daje wielkiego pola do manewru. Jakby tego było mało, tytułowi bohaterowie są wyjątkowo delikatni. Niemal każdy bliski kontakt z powierzchnią wiąże się z utratą cząstki energii, a upadek z większej wysokości może zakończyć się tragicznie. Każdy ruch trzeba zatem dobrze zaplanować i liczyć na to, że Egzom uda się uniknąć rozmaitych przeszkód i pułapek.

Gra została zaprojektowana w taki sposób, aby dało się w nią grać jednym palcem. Sterowanie zostało zatem maksymalnie uproszone i sprowadza się do wystrzeliwania Egzów w wybranym kierunku i z określoną siłą (niczym w Angry Birds).

Tryby gry

Mechanika wystrzeliwania Egzów niczym z procy towarzyszy graczowi na przestrzeni wszystkich 80 poziomów składających się na kampanię solową. Wykorzystuje się ją także w trzech zabawnych mini-grach, stanowiących urozmaicenie dla głównego trybu gry.

Technologia

Zmagania w EGZ na platformie AND i iOS ukazano za pomocą niezwykle kolorowej i ładnie animowanej grafiki 2D, wyróżniającej się gustownie zaprojektowanymi efektami wizualnymi, towarzyszącymi Egzom, które odbywają swą niebezpieczną podróż przez kolejne, coraz bardziej skomplikowane plansze.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe EGZ: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND