Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Drive Girls (PSV)
OkładkaDrive Girls (PSV)

Drive Girls PSV

Połączenie gry akcji w stylu hack'n'slash z samochodową produkcją wyścigową. W trakcie zabawy kontrolujemy jedną z pięciu bohaterek, które walczą z obcymi najeźdźcami, atakującymi naszą planetę.

Akcji | TPP | samochodowe | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drive Girls Premiera PSV

9czerwca2017

PSN

9czerwca2017

producent: Tamsoft wydawca: Rising Star Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Drive Girls to gra akcji, która łączy w sobie zręcznościowego hack 'n' slasha z samochodową produkcją wyścigową. Za jej stworzenie odpowiada japońskie studio Tamsoft. Deweloper funkcjonuje na rynku od początku lat 90. i wyspecjalizował się w tworzeniu niskobudżetowych tytułów konsolowych. W jego katalogu znajduje się wiele niszowych serii, takich Dream Club, Onechanbara czy Senran Kagura. Autorzy pracowali także nad spin-offami cyklu Hyperdimension Neptunia.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w świecie, w którym niektóre osoby dysponują dziwaczną umiejętnością pozwalającą im zamieniać się w sportowe auta. Główna bohaterka o imieniu Lancer musi stawić czoła kosmicznym najeźdźcom, którzy atakują jej rodziną wyspę i miasto. Początkowo niechętna, w końcu decyduje się stanąć do walki, wykorzystując do tego swoją niesamowitą moc transformacji. W trakcie bojów z agresywnymi Obcymi, określanymi przez ludzi wspólną nazwą Bugs, dołączają do niej również inne dziewczyny posiadające identyczne zdolności, z którymi szybko się zaprzyjaźnia.

Mechanika

W Drive Girls akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł jest nieskomplikowanym hack 'n' slashem, wzbogaconym o elementy samochodówki. Każda z pięciu grywalnych bohaterek dysponuje własnym zestawem silnych oraz słabych ataków, a także bojowych umiejętności specjalnych. W każdej chwili jesteśmy w stanie zmienić się w auto i możemy np. rozpędzić się i wbić w grupkę wrogów.

Kampania podzielona została na szereg pojedynczych misji, w których podstawowym zadaniem jest zazwyczaj wyeliminowanie wszystkich pojawiających się na planszy przeciwników. Bitwy toczymy na trójwymiarowych poziomach, będących rożnej wielkości arenami połączonymi długimi korytarzami lub drogami. Poza standardowymi przeciwnikami, walczymy również z silniejszymi bossami. Warto dodać, że twórcy przygotowali opcję zmiany ekwipunku oraz wyglądu każdej bohaterki, co wpływa na ich przydatność w kolejnych starciach.

Tryby gry

Poza kampanią dla pojedynczego gracza, Drive Girls oferuje także możliwość zabawy wieloosobowej za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu. Maksymalnie cztery osoby mogą wspólnie wykonywać misje lub walczyć ze sobą na śmierć i życie.

Kwestie techniczne

Drive Girls korzysta z silnika i technologii, które Tamsoft wykorzystuje w innych produkcjach na PS Vitę, takich jak Hyperdimension Neptunia U: Action Unleashed. Z jednej strony mamy więc do czynienia z niezłej jakości trójwymiarowymi modelami bohaterek, z drugiej, tytuł posiada wyjątkowo proste i pozbawione detali lokacje, a także mało interesujących wrogów z niezbyt dobrymi animacjami ruchu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Drive Girls: 16+