Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Dreams to Reality (PS1)

Dreams to Reality

Przygodowa gra akcji, stworzona przez studio Cryo Interactive, w której wcielamy się w Duncana – wybrańca starającego się uratować krainę snu i świat rzeczywisty przed zakusami sił zła.

Akcji | TPP | fantasy | elementy przygodowe | przygodowe gry akcji

Okładka Dreams to Reality (PS1)

producent: Cryo Interactive

data premiery gry:

1sty1997

PC PS1
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dreams to Reality jest przygodową grą akcji, za której opracowaniem stoi francuskie studio Cryo Interactive. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PC i PS1.

Fabuła

W Dreams to Reality gracze wcielają się w Duncana – wybrańca, którego zadaniem jest uratowanie świata rzeczywistego i krainy snów przed zakusami sił zła.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS1 Dreams to Reality akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP); zabawę urozmaicają jednak poziomy, w których poczynania protagonisty prezentowane są z boku. W trakcie zmagań zajmujemy się eksploracją lokacji, rozwiązywaniem zagadek środowiskowych oraz walką z napotkanymi przeciwnikami, wśród których prym wiodą potężni bossowie. Adwersarzy eliminujemy zarówno przy pomocy ataków wręcz, jak i magii ofensywnej. W grze nie brakuje też elementów platformowych – Duncan musi przeskakiwać nad przepaściami czy choćby omijać pułapki. Co ciekawe, mężczyzna może zmieniać swoją postać – pod postacią kobiety potrafi latać, z kolei jako muskularna istota staje się prawdziwą maszyną do zabijania. Warto odnotować, że bohater napotyka na swojej drodze również przyjaźnie nastawione postacie, które nierzadko pomagają mu w realizacji misji lub mają dla niego opcjonalne zadania.

Kwestie techniczne

Dreams to Reality posiada trójwymiarową oprawę graficzną, z kolei fabuła jest przekazywana za pośrednictwem cutscenek. Zmaganiom towarzyszy klimatyczna muzyka; autorzy postarali się też o udźwiękowienie kwestii dialogowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dreams to Reality

Wymagania wiekowe Dreams to Reality

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS1