Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dream Chamber (PC)

Dream Chamber PC

Dream Chamber reprezentuje gatunek klasycznych gier przygodowych typu point-and-click. Trafiamy do Stanów Zjednoczonych z czasów prohibicji i wcielamy się w rolę Charliego Chambera, który jest prywatnym detektywem, próbującym rozwiązać sprawę zuchwałej kradzieży.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | humorystyczne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Dream Chamber (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2013

Dream Chamber to klasyczna dwuwymiarowa gra przygodowa typu point-and-click. Za jej powstanie odpowiada niewielke włoskie studio DarkWave Games, tworzące głównie niskobudżetowe produkcje. Omawiana pozycja różni się od poprzednich gier tego dewelopera - jej wydaniem zajęła się słynna firma Microids, mająca na koncie takie tytuły jak Syberia czy Still Life.

Akcja Dream Chamber zabiera nas do Stanów Zjednoczonych borykających się z problemem Wielkiego Kryzysu na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Wcielamy się w postać Charliego Chambera, bogacza, który dzieli czas między przysługiwanie się lokalnej społeczności a hobby, jakim jest praca prywatnego detektywa. W grze protagonistę obserwujemy w tej drugiej roli, jako że pomagamy mu rozwikłać zagadkę kradzieży dokonanej podczas otwarcia muzeum. Charlie angażuje się w sprawę tym bardziej, że ofiarą napadu została wybranka jego serca. Mimo skromnych początków, badana sprawa wkrótce przybiera na skali, by ostatecznie przemienić się w wielką przygodę.

Jeśli chodzi o mechanizmy rozgrywki, w przypadku Dream Chamber mamy do czynienia z klasyczną przygodówką typu point-and-click. Prowadzimy dialogi z napotkanymi postaciami, eksplorujemy różne miejsca, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy łamigłówki. Nie brakuje też minigier, związanych na przykład z wyciąganiem zeznań z przesłuchiwanych osób. Oryginalności omawianemu tytułowi dodaje fakt, że rozgrywka nie toczy się w nim jedynie na materialnym planie egzystencji. Charlie posiadł bowiem niezwykły talent świadomego śnienia, który w grze wykorzystujemy do tego, by ponownie odwiedzać zbadane wcześniej lokacje, tym razem obserwując w nich zupełnie inne zjawiska i znajdując całkiem odmienne obiekty, niż te, które widzieliśmy za dnia.

Dream Chamber ma rysunkową, dwuwymiarową oprawę graficzną. Brakuje tutaj przesadnie jaskrawych kolorów, co idealnie wpasowuje świat przedstawiony w klimat Stanów Zjednoczonych czasów prohibicji. Warto też zwrócić uwagę na nieznaczne zakrzywienie perspektywy, z której obserwujemy lokacje, oraz lekką karykaturyzację postaci. W ten sposób twórcy łączą ponurą atmosferę, panującą w tym trudnym okresie w USA, z nutką humoru, który towarzyszy wydarzeniom w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dream Chamber

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dream Chamber

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8