Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dread Delusion (PC)
OkładkaDread Delusion (PC)

Dread Delusion PC

Gra RPG z widokiem FPP i otwartym światem w realiach z pogranicza fantasy i steampunku, inspirowana klasycznymi tytułami z początku XX wieku. W Dread Delusion trafiamy na Wyspy Oniryczne, które swobodnie eksplorujemy, rozwiązując problemy z pomocą miecza, magii czy dyplomacji.

RPG | FPP | fantasy | steampunk | sandbox | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dread Delusion Premiera PC

wczesny dostęp

15czerwca2022

14maja2024

Steam

14maja2024

producent: Lovely Hellplace wydawca: DreadXP

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dread Delusion to RPG z widokiem FPP w realiach z pogranicza fantasy i steampunku, inspirowane grami tego typu z początku XX wieku. Tytuł został opracowany w dużej mierze przez artystę i animatora Jamesa Wragga, tworzącego pod szyldem studia Lovely Hellplace.

Fabuła

Akcja Dread Delusion rozgrywa się na obszarze unoszących się w powietrzu Wysp Onirycznych, wieki po tym, jak apokalipsa sprawiła, że ich powierzchnia stała się niezdatna do zamieszkania. Ziemie te są rządzone przez Unię Apostolską, która podjęła represyjne środki w celu przejęcia kontroli.

Na początku przygody budzimy się jako więzień i otrzymujemy ofertę wolności w zamian za zadanie polowania na przywódcę wyjętych spod prawa najemników Ciemnej Gwiazdy — Vela Callose. W trakcie pościgu otrzymujemy błogosławieństwo jednego z bogów, którzy w świecie gry są materialnymi bytami.

Gameplay

Nieskrępowana eksploracja otwartego świata jest kluczowym elementem rozgrywki. Oprócz pełnych potworów dzikich ostępów zwiedzamy miasta, których mieszkańcy oferują zadania do wykonania czy towary na wymianę. Znajdujemy w nich też ukryte skrzynie, co pozwala na zdobycie różnorodnego wyposażenia lub wiedzy – co ciekawe, ich zawartość zmienia się pod wpływem cyklu dnia i nocy.

Walka nie jest najważniejsza, dlatego jej mechanika została uproszczona. W arsenale znajdziemy m.in. miecze, łuki, starą broń palną, a także bardziej wymyślny oręż, jak sztylet połączony z pistoletem. Ponadto w starciach wspomagamy się magią i miksturami.

Gra zawiera system rozwoju postaci, który zapewnia możliwość rozwiązywania zadań poza walką w ramach używania czterech atrybutów: siły, podstępu, mądrości oraz charakteru. Mają one wpływ na umiejętności bohatera, takie jak atak, obrona, zwinność, ale również rzucanie czarów czy włamywanie. Atrybuty zwiększa się poprzez zbieranie tytułowych Delusions — czaszek, które zdobywamy podczas eksploracji lub kończenia niektórych zadań.

Ostatnia modyfikacja 15 maja 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9,4 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Dread Delusion cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Dread Delusion: 16+

Dread Delusion Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 / AMD Phenom II X4 965
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450
  • 2 GB HDD
  • Windows 10