Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Dragon's Dogma Quest (PSV)
OkładkaDragon's Dogma Quest (PSV)

Dragon's Dogma Quest PSV

Spin-off serii Dragon’s Dogma, który opiera się na modelu free-to-play i został wydany wyłącznie na przenośne urządzenie Sony PlayStation Vita. Gra – w przeciwieństwie do pierwowzoru z konsol stacjonarnych – stawia większy nacisk na aspekt strategiczny.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | 2D | elementy strategiczne | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon's Dogma Quest Premiera PSV

19grudnia2013

producent: Capcom wydawca: Capcom

japońskajapońska

Dragon’s Dogma Quest to „mała” wersja serii Dragon’s Dogma, wyprodukowanej przez firmę Capcom. Za opracowanie dwuwymiarowego action cRPG-a, opartego na modelu free-to-play, odpowiada oddział japońskiego wydawcy. Produkcja jest rozprowadzana za darmo, ale oferuje opcjonalne mikropłatności

Fabuła kręci się wokół bohatera, któremu potężny smok wyrwał serce – akcja rozpoczyna się w podobnie jak pierwowzór. Musimy odzyskać, co skradzione, a pomoże nam w tym wybranka z wioski herosa – Lota. Podczas podróży napotykamy nie tylko na nowe postaci, ale również znane z poprzednich gier z serii Dragon’s Dogma, w tym m.in. czempiona Juliena czy kapitana Mercedesa.

Gra bardziej skupia się na aspektach strategicznych niż na akcji, ale Quest to nadal RPG, tym razem z naciskiem na sieciową rozgrywkę. Zarządzamy swoim bohaterem i jego podwładnymi, eksplorujemy podziemia, miasta, wioski, wykonując liczne zadania, za które otrzymujemy punkty doświadczenia potrzebne do rozwinięcia umiejętności swoich „pionków”. Walka odbywa się w 4-osobowej drużynie, ale do gry można zaprosić innego gracza, co podwaja ten wynik. Produkcja cechuje się 150 klasami postaci, dzięki czemu mamy spore możliwości w ich kreowaniu.

Oprawa graficzna została całkowicie przemodelowana i dostosowana do przenośnego urządzenia PlayStation Vita. Jest ona w pełni dwuwymiarowa oraz sprowadza się w dużej mierze do wyświetlenia statycznych grafik z np. dialogami postaci.

Ostatnia modyfikacja 20 czerwca 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Dragon's Dogma Quest: Odpowiednia dla każdego wieku.