Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Dragon Quest of the Stars (iOS)
OkładkaDragon Quest of the Stars (iOS)

Dragon Quest of the Stars

Dragon Quest of the Stars to mobilna odsłona popularnego cyklu gier jRPG, która skupia się na czteroosobowym trybie kooperacyjnym. Produkcja charakteryzuje się uproszczonym modelem rozgrywki – zabawa polega głównie na toczeniu turowych starć.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | manga i anime | kooperacja | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest of the Stars Premiera

25lut2020

AND iOS

Gry podobne do Dragon Quest of the Stars

Idle Heroes

Clicker Heroes

Metal Slug Infinity

Dragon Quest of the Stars jest uproszczoną, mobilną odsłoną popularnego cyklu gier jRPG. Produkcja została osadzona w dość typowym świecie fantasy i oferuje turowy system walki, a także możliwość grania w kooperacji z trzema innymi osobami. Tytuł został opracowany i wydany przez znaną japońską firmę Square Enix (odpowiadającą również za poprzednie części serii Dragon Quest, a także popularny cykl Final Fantasy).

Mechanika

W Dragon Quest of the Stars zabawę zaczynamy od stworzenia bohatera. Mamy możliwość dostosowania płci i wyglądu.

W omawianej produkcji nie znajdziemy eksploracji w tradycyjnym sensie – otrzymujemy tu dostęp do mapy planety, na której możemy wybierać miejsca, w których chcemy walczyć. Właściwa rozgrywka opiera się głównie na toczeniu starć w ramach turowego systemu walki. Wykorzystujemy przy tym różnego rodzaju czary oraz zdolności specjalne, by uzyskać przewagę nad przeciwnikami (kiedy nie wybieramy żadnych ataków, walki toczą się automatycznie). Niektóre z ataków można łączyć w potężne, wyjątkowo skuteczne kombinacje. Walczymy zarówno ze zwykłymi przeciwnikami, jak i bossami – przy czym ci ostatni również posiadają wyjątkowe umiejętności, którymi mogą nas zaskoczyć w czasie starcia.

Grając wykonujemy zadania i powoli odkrywamy główny wątek fabularny. W miarę osiąganych postępów rozwijamy też swojego bohatera. Możemy również zmienić klasę (tzw. vocation), by lepiej dopasować postać do swojego stylu gry.

W czasie zabawy możemy komunikować się z naszymi sojusznikami z wykorzystaniem specjalnych dymków dialogowych z przygotowanymi kwestiami.

Tryby gry

W Dragon Quest of the Stars możemy grać samotnie albo z innymi. Produkcja oferuje tryb single player oraz sieciowy moduł kooperacyjny, przygotowany z myślą o czterech osobach.

Kwestie techniczne

Dragon Quest of the Stars posiada raczej kiepską oprawę graficzną. Modele postaci i środowiska są trójwymiarowe, ale niezbyt szczegółowe. Na uwagę zasługują projekty bohaterów, które zostały opracowane przez Akirę Toriyamę – autora znanego ze stworzenia popularnej mangi Dragon Ball. Z kolei ozdobne dymki, które wykorzystujemy do rozmawiania z innymi uczestnikami zabawy, zostały wykonane przez japońskiego ilustratora „Kanahei”.

Dodatkowe informacje

Dragon Quest of the Stars zostało wydane w modelu free-to-play. W produkcji znajdziemy również system mikropłatności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Dragon Quest of the Stars: 12+

Dragon Quest of the Stars Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS