Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dracula: The Days of Gore (PC)
OkładkaDracula: The Days of Gore (PC)

Dracula: The Days of Gore PC

Dracula: The Days of Gore to wyprodukowana przez studio Lexicon Entertainment gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Akcji | FPP | horror | wampiry

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dracula: The Days of Gore Premiera PC

30czerwca2007

pudełko PL

31maja2008

producent: Wolfgroup wydawca: IncaGold wydawca PL: IQ Publishing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dracula: The Days of Gore to zainspirowana twórczością literacką Brama Stokera, a także hollywoodzkim przebojem Van Helsing pierwszoosobowa gra akcji, stworzona przez deweloperów ze studia Wolf Group.

Akcja gry osadzona została w XIX-wiecznej Europie. Gracz wciela się w rolę nieustraszonego łowcy wampirów. Kiedy upiory zaczynają porywać ludzi i stwarzać coraz większe niebezpieczeństwo dla świata, bohater wyrusza w poszukiwaniu legowiska ich władcy, by ostatecznie unicestwić zło.

Rozgrywka podzielona została na 11 poziomów, na których gracz może napotkać 15 rodzajów przeciwników (poza wampirami pojawiają się m.in. zombie, szkielety i wilkołaki). Do eksterminacji potworów służy pięć rodzajów uzbrojenia, w tym pistolet, strzelba i kusza, jednak odesłanie monstrum w zaświaty zawsze wymaga ostatecznego ciosu zadanego osikowym kołkiem. Przeciwnicy nie czekają jednak z założonymi rękoma i potrafią atakować również przy użyciu broni dystansowej. Dodatkowe utrudnienie stanowi brak opcji zapisu gry w wybranym momencie (w przypadku śmieci bohatera trzeba rozpocząć poziom od nowa).

Oprawa audio-wizualna Dracula: The Days of Gore wyraźnie sygnalizuje niskobudżetową kategorię produkcji. Trójwymiarowa grafika odstaje na tle tego, co prezentują współczesne tytuły FPP. Ścieżka dźwiękowa ograniczona została natomiast do jednego tematu muzycznego, który przewija się przez całą grę.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dracula: The Days of Gore: 16+

Dracula: The Days of Gore Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 750MB HDD
  • Windows XP