Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Dr. Mario World (iOS)
OkładkaDr. Mario World (iOS)

Dr. Mario World

Nowa odsłona wydanego w 1990 roku Dr. Mario, tym razem przeznaczona na urządzenia mobilne. Ponownie pozbywamy się trójkolorowych wirusów za pomocą kapsułek w myśl mechaniki połącz trzy elementy (match-3). Za grę tradycyjnie odpowiada Nintendo.

Logiczne | zagraj za darmo | 2D | Mario | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dr. Mario World Premiera

10lip2019

AND iOS

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Gry podobne do Dr. Mario World

Puzzle Quest 2

Candy Crush Saga

Gems of War

Dr. Mario World to gra mobilna bazująca na wydanym przez Nintendo w 1990 roku Dr. Mario. Zabawa polega na pozbywaniu się wirusów za pomocą kolorowych kapsułek. W przeciwieństwie do bardziej zręcznościowego oryginału nacisk położono na warstwę logiczną. Nowa odsłona cyklu, stworzona i wydana przez Nintendo, trafiła na urządzenia mobilne w modelu free-to-play.

Mechanika

Naszym celem jest wyczyszczenie planszy z trzech typów wirusów (niebieskich, czerwonych i żółtych), z wykorzystaniem jak najmniejszej liczby kapsułek. Te ostatnie po zrzuceniu na planszę powoli przesuwają się ku górze. Możemy je obracać i przesuwać na boki. Zetknięcie się pigułki z trzema wirusami o tym samym kolorze likwiduje zarówno tabletkę jak i wirusy. Otrzymujemy ograniczoną liczbę kapsułek na każdy poziom, dlatego musimy planować swoje posunięcia z rozwagą, by zdołać rozwiązać układankę. Na planszy znajdują się też urozmaicenia, takie jak ściany, bomby lub żółwie niszczące w różny sposób wirusy, a także zamki otwierające niedostępne elementy.

W rozgrywce pomagają nam specjalne zdolności doktorów (np. wyczyść z wirusów losową kolumnę planszy) – poza Dr. Mario dostępni są m.in. Dr. Peach i Dr. Bowser – oraz wspomagających ich asystentów, w rolach których występują Goomba, Koopa Troopa i Buzzy Beetle. Możemy dowolnie łączyć doktora z asystentem, by stworzyć najskuteczniejszą parę.

Tryby gry

Tryb multiplayer umożliwia prowadzenie pojedynków 1v1 z innymi graczami, a także dzielenie się serduszkami (punktami wytrzymałości) oraz wynikami ze znajomymi.

Pozostałe informacje

Podstawową formą monetyzacji są diamenty. Służą one do kupowania kapsułek (by móc dokończyć poziom bez zaczynania od nowa), do przywracania serduszek, bądź nabywania przedmiotów oraz nowych postaci (doktorów). Na premierę udostępniono 200 poziomów, a z czasem dodawano kolejne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Dr. Mario World: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS