Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dr Jekyll And Mr Hyde (PC)

Dr Jekyll And Mr Hyde PC

Dr Jekyll And Mr Hyde to casualowa przygodówka, autorstwa studia deweloperskiego firmy Anuman Interactive. Fabuła gry nawiązuje do motywów klasycznej noweli literackiej Roberta Louisa Stevensona.

Przygodowe | książki | elementy logiczne | 2D

PC Windows
Okładka Dr Jekyll And Mr Hyde (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10stycznia2011

Dr Jekyll And Mr Hyde jest jedną z kilkunastu nieskomplikowanych przygodówek, przygotowanych przez firmę Anuman Interactive z myślą o podboju rynku casuali. Źródłem inspiracji dla deweloperów stała się nowela Doktor Jekyll i pan Hyde (Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde) Roberta Louisa Stevensona.

Fabuła gry dosyć ściśle odnosi się do literackiego pierwowzoru. Akcja toczy się w XIX-wiecznym Londynie. Gracz wciela się w cenionego prawnika Gabriela Uttersona, który próbuje dowieść niewinności swego przyjaciela – doktora Henry'ego Jekylla, podejrzewanego o kilka bestialskich czynów. W toku śledztwa bohater odkrywa coraz bardziej zaskakujące powiązania pomiędzy cenionym lekarzem i tajemniczym panem Hydem.

W poszukiwaniu wskazówek gracz odwiedza wiele lokacji na terenie wiktoriańskiego Londynu. Zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek typu „ukryte przedmioty”, jednak twórcy zadbali również o urozmaicenie w postaci nieskomplikowanych łamigłówek i zręcznościowych mini-gierek. Gra oferuje dwa tryby zabawy – timed (z limitem czasu na poszczególne zadania) i classic (bez ograniczeń).

Warstwa wizualna Dr Jekyll And Mr Hyde wyróżnia się ręcznie rysowanymi ilustracjami, których kolorystyka i stylizacja dobrze komponuje się z klimatem opowieści grozy. Z uwagi na dużą ilość szczegółów twórcy zaimplementowali funkcję przyglądania się fragmentom scenerii przez wirtualną lupę, co dodaje zabawie detektywistycznego powabu.

UWAGA: Gra dostępna jest także w wersji Extended Edition, zawierającej większą ilość zagadek, a także usprawniony interfejs użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dr Jekyll And Mr Hyde

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dr Jekyll And Mr Hyde

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 256MB RAM (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7