Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka Doom Resurrection (iOS)
OkładkaDoom Resurrection (iOS)

Doom Resurrection iOS

Stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych, spin-offowa odsłona kultowej serii strzelanin FPS firmy id Software, nawiązująca do trzeciej pełnoprawnej części cyklu z 2004 roku.

Akcji | FPS | rail shooter | strzelanki | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doom Resurrection Premiera iOS

30czerwca2009

App Store

30czerwca2009

producent: id Software wydawca: id Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Doom Resurrection

RAGE

Metal Gear Solid Touch

Mad Bullets

Doom Resurrection to stworzona z myślą o użytkownikach iPhone’ów oraz iPadów, spin-offowa odsłona kultowej serii strzelanin FPS, nawiązująca do ostatniej pełnoprawnej części cyklu: Doom 3 z 2004 roku. Gra została przygotowana przez oryginalnych twórców serii z id Software, we współpracy z mało znanym studiem Escalation.

Jednym z pierwszych zadań, jakim musieli stawić czoła gracze w pamiętnym Doomie 3 było odnalezienie zaginionych członków oddziału Bravo, który został wysłany do marsjańskiej bazy korporacji UAC celem uratowania naukowców, ocalałych po ataku istot z innego wymiaru. Jak pamiętamy z gry macierzystej, oddział Bravo wpadł w pułapkę i został wyeliminowany – lecz jak się okazuje nie do końca. W Doom Resurrection wcielamy się w jedynego ocalałego komandosa z oddziału Bravo, który musi przedrzeć się przez wypełnione potworami wnętrze bazy. W wędrówce towarzyszy mu latający robot Sam, który otwiera zaszyfrowane drzwi i zapewnia bohaterowi łączność z pomagającym mu byłym naukowcem UAC.

W przeciwieństwie do gry macierzystej, Doom Resurrection nie jest jednak klasycznym FPS-em, a raczej tzw. rail-shooterem, w którym poruszamy się wyłącznie po ściśle określonych ścieżkach. Zadaniem gracza jest eliminacja pojawiających się wrogów, takich jak żołnierze, zombie oraz potężne Hell Knighty i unikanie nadlatujących pocisków przeciwnika. Podczas gry możemy nieść jednocześnie maksymalnie 3 różne rodzaje broni, a wśród dostępnego arsenału znalazły się m.in. karabinek szturmowy, dwururka, Gatling Gun oraz BFG. W trakcie zabawy musimy też uzupełniać amunicję oraz zdrowie, zbierając porozrzucane po ziemi naboje i apteczki.

Doom Resurrection na urządzeniach z systemem iOS korzysta z poziomów, modeli i tekstur pochodzących z pecetowego Dooma 3 i działa na tym samym, nieco zmodyfikowanym silniku id Tech 4. Grafika gry stoi więc na bardzo wysokim poziomie, a podczas zabawy – mimo znacznie większej dynamiki rozgrywki – towarzyszy nam podobny klimat grozy, jak w pierwowzorze. Oprócz podstawowego trybu kampanii, autorzy przygotowali też szereg oddzielnych wyzwań, w których gracze muszą np. pokonać wymagającego przeciwnika nie doznając żadnych obrażeń, bądź ukończyć wybraną sekcję gry w wyznaczonym limicie czasowym.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Doom Resurrection: 18+