Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeGBA
Okładka Dogz 2 (GBA)

Dogz 2 GBA

Kontynuacja cieszącej się dużą popularnością gry familijnej. Sprawujemy opiekę nad tytułowym czworonogiem, przygotowując odpowiednie pożywienie, wychodząc ze zwierzakiem na spacerzy, czy wreszcie kupując dodatkowe przedmioty.

Symulacje | o psach | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Dogz 2 (GBA)

producent: MTO

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

9marca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dogz 2 jest oczywiście oficjalną kontynuacją gry, która miała swoją premierę pod koniec 2005 roku. Jest to zarazem kolejny produkt z promowanej przez UbiSoft serii Petz, a mianowicie niezbyt złożonych symulacji, oferujących możliwość sprawowania opieki nad różnymi zwierzątkami. W przypadku opisywanej produkcji są to oczywiście psy. Omawiana kontynuacja nie wprowadza do rozgrywki żadnych rewolucyjnych rozwiązań, bazując raczej na sprawdzonych pomysłach z pierwszej części. Za produkcję gry odpowiedzialne jest oczywiście studio o nazwie MTO, które wydało też wiele innych tytułów z serii Petz, między innymi Dogz Fashion, Catz, Hamsterz Life, czy Horsez. Dogz 2 ukazał się wyłącznie na Gameboy’a Advance.

Podobnie jak w pierwszej części gry, zabawę rozpoczynamy od wyboru szczeniaka. Producent zadbał oczywiście o kilkadziesiąt różnych ras psów. Lista dostępnych szczeniaków poszerzona została o 6 nowych ras, między innymi mopsy i boksery. Nad odebranym czworonogiem trzeba oczywiście sprawować troskliwą opiekę. Oznacza to między innymi zapewnianie odpowiedniego dla wieku zwierzęcia pożywienia, czy wykonywania takich czynności jak mycie, czy wspólna zabawa. Wiele z tych akcji rozgrywanych jest w formie niezbyt skomplikowanych gier.

Zwierzaka można także uczyć różnorakich sztuczek. Pomysł ten pojawił się już co prawda w pierwszej części Dogz, tym razem jednak możemy czworonoga nauczyć dwóch zupełnie nowych poleceń, a mianowicie wykonywania przewrotek i przynoszenia rzucanych obiektów. Jeśli chodzi o nowe formy spędzania wolnego czasu, zwierzę możemy wyprowadzać na pojedyncze spacery, ale i zaplanować dłuższą wyprawę. Zadbano też o możliwość kupowania nowych elementów ubioru oraz różnorakich zabawek, z których przygarnięty piesek będzie mógł skorzystać. Opisywana kontynuacja ma do zaoferowania trzy zupełnie nowe mini-gry, które w dowolnym momencie rozgrywki można uaktywnić. Nie zapomniano także o zbliżonym do pierwszej części multiplayerze. Wizualnie gra prezentuje bardzo zbliżony poziom wykonania do swojego poprzednika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dogz 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dogz 2

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel