Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeGBA
Okładka Catz (GBA)

Catz GBA

Firma Ubisoft, rozochocona sukcesem gry Dogz, zdecydowała się na wydanie kontynuacji swego hitu. W ten sposób na rynku pojawiła się kolejna propozycja koncernu – Catz, symulator życia... kota.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Catz (GBA)

producent: MTO

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

22marca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Firma Ubisoft, rozochocona sukcesem gry Dogz, zdecydowała się na wydanie kontynuacji swego hitu. W ten sposób na rynku pojawiła się kolejna propozycja koncernu – Catz, symulator życia... kota.

Na samym wstępie rozgrywki wybieramy sobie jednego pupila spośród 13 dostępnych gatunków. Możemy dokonywać selekcji pomiędzy takimi odmianami, jak perska, himalajska czy abisyńska, a nawet zaopiekować się egzotycznym kociakiem rasy Ocicat. Ponadto zwierzaki różnią się płcią i rozmiarami. Gdy już zdecydujemy się na któregoś z przedstawicieli, przychodzi pora na powolne rozwijanie więzi pomiędzy nami, a czworonogiem.

Czynimy to choćby poprzez obdarowywanie kota ładnymi zabawkami i ozdobami, które kupujemy w wirtualnym sklepie. Naszego przyjaciela należy również odpowiednio często karmić, a także troszczyć się o jego potrzeby fizjologiczne. Ponadto nie wolno zapominać o czesaniu i głaskaniu zwierzęcia, by czuło się przy nas bezpiecznie. Dochodzą do tego również beztroskie zabawy, wyprowadzanie na spacer oraz tresura. Kot będzie oddany swemu panu, jeśli ten poświęci mu odpowiednio dużo uwagi. Pupil przekazuje nam, co go trapi, za pomocą kilkunastu rodzajów parsknięć oraz miauknięć. Jeśli dysponujemy opcją skorzystania z połączenia kablowego, możemy wybrać się ze swym podopiecznym na wycieczkę do wirtualnego domu naszego znajomego. Tam kotek będzie bawił się ze swoim nowo poznanym kolegą.

Catz pozwala nam również na przeglądanie licznych statystyk na temat czworonoga i w dużym stopniu uczy odpowiedzialności, którą możemy zastosować w kontaktach z realnymi zwierzakami. Dodatkowym atutem gry ze stajni Ubisoft jest estetyczna grafika i przyjemna w odbiorze warstwa dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Catz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Catz

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Więcej wirtualnych zwierzaków od Ubisoft

wiadomość8 sierpnia 2006

Ubisoft zachęcone sukcesem serii Petz (Dogz i Catz) postanowiło rozszerzyć ją o nowe gry. Dzięki nim gracze będą mogli opiekować się wirtualnymi zwierzakami, nie tylko psami i kotami, ale również chomikami a nawet końmi.

Catz - w kwietniu sprawdzimy, czy małe kotki zawsze spadają na cztery łapy

wiadomość3 marca 2006

W zeszłym roku (dokładnie 1 grudnia) pracownicy firmy UbiSoft umożliwili posiadaczom konsoli GBA, będącym jednocześnie miłośnikami zwierząt, przetestowanie gry podobnej w swych założeniach do hitowej serii Nintendogs, wydanej na Nintendo DS. Tytuł wspomnianej gry brzmial Dogz, a ona sama została przychylnie przyjęta przez zachodnie media i graczy...