Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka DogFighter (PC)
OkładkaDogFighter (PC)

DogFighter PC

Zręcznościowy symulator lotów, w którym wcielamy się w pilota samolotu z czasów pierwszej wojny światowej. W grze otrzymujemy dostęp do szeregu wielopłatowych maszyn lotniczych, którymi toczymy bitwy na rozległych arenach z przeciwnikami komputerowymi lub innymi graczami.

Zręcznościowe | samoloty | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DogFighter Premiera PC

14czerwca2010

Steam

14czerwca2010

producent: Dark Water Studios wydawca: Dark Water Studios Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

DogFighter to bojowa gra lotnicza, która nad realizm przekłada szybką akcję. Produkcja ta umożliwia graczom toczenie wielkich powietrznych potyczek na zamkniętych poziomach przypominających areny. Jest to debiutanckie dzieło ekipy Dark Water Studios.

DogFighter pozwala zasiąść za sterami jednego z 7 stylizowanych na dwupłatowce z czasów I wojny światowej samolotów. Do naszej dyspozycji oddano ponad 20 różnych rodzajów uzbrojenia, obejmującego zarówno środki ofensywne (rozmaite działka maszynowe, rakiety, a nawet mocowane do skrzydeł strzelby) jak i defensywne (np. tarcze energetyczne, niewidzialność oraz miny powietrzne). Gra nie sili się na realizm, pozwalając użytkownikom z łatwością kontrolować samolot i bez problemu wykonywać nawet najbardziej zaawansowane powietrzne manewry, taki jak np. beczka czy zwrot Immelmanna. Całość zabawy toczy się na sporych rozmiarów arenach o zróżnicowanym charakterze, które zapewniają większą interakcję z otoczeniem niż w typowych symulatorach. W trakcie potyczek przychodzi graczom wlatywać do tuneli, wnętrz piramid czy kraterów czynnych wulkanów.

DogFighter oferuje tryby wieloosobowe, w których do 8 graczy może toczyć podniebne bitwy w 3 różnych wariantach gry (Deathmatch, Drużynowy Deathmatch i Capture the Flag). Dodatkowo zadbano o bogaty wybór opcji konfiguracji serwerów, co umożliwia dalszą modyfikację zasad rozgrywki. Nie zapomniano też o pojedynczych odbiorcach, dla których przygotowano 6 trybów solo.

Całość zabawy ukazana jest za pomocą szczegółowej oraz bardzo kolorowej grafiki utrzymanej w lekko komiksowym stylu. Gra czyni pełny użytek z możliwości serwisu Steam, zapewniając stale aktualizowane sieciowe rankingi, listy przyjaciół oraz możliwość zdobycia 22 Osiągnięć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe DogFighter: Odpowiednia dla każdego wieku.

DogFighter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7