Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka DJ: Decks & FX (PS2)
OkładkaDJ: Decks & FX (PS2)

DJ: Decks & FX PS2

Nietypowa gra, w której wcielamy się w postać profesjonalnego DJ'a. Gracz ma przed sobą ogromną, interaktywną konsolę, z której musi korzystać.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DJ: Decks & FX Premiera PS2

3września2004

pudełko PL

3września2004

Gry podobne do DJ: Decks & FX

PaRappa the Rapper 2

EyeToy: Groove

Guitar Hero

„DJ: Decks & FX” to dość nietypowa pozycja, gracz ma bowiem możliwość wcielenia się w postać profesjonalnego DJ’a. Tytuł powstał w europejskim oddziale firmy Sony, który ma już spore doświadczenie w tworzeniu gier muzycznych („Parappa the Rapper”, „Singstar”, „EyeToy: Groove”).

Warto przy okazji zaznaczyć, iż opisywany produkt nie zadowoli miłośników tradycyjnych gier muzycznych, rozgrywka skupiona jest bowiem na oddaniu wykonywanych przez DJ’a czynności. Cała zabawa jest jednak mocno uproszczona, tak aby nawet te osoby, które nie miały do tej pory kontaktu z narzędziami muzyka mogły bezproblemowo rozpocząć zabawę.

Sporym ułatwieniem jest rozbudowany wstęp (tutorial), który dokładnie opisuje działanie i funkcje używanych przez DJ’a sprzętów. Gracz widzi przed sobą sporej wielkości konsolę, co ciekawe, niemal wszystkie widoczne na niej obiekty są w pełni interaktywne. Gracz może manipulować różnorakimi pokrętłami czy suwakami. W miarę zdobywania kolejnych doświadczeń gra odkrywa przed nim następne gadżety niezbędne w pracy DJ’a. Wiele czynności znacznie jednak uproszczono czy wręcz pominięto. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania specjalnego zestawu słuchawek podłączanych przez port USB, dzięki któremu jeszcze lepiej można wczuć się w powierzoną rolę.

Autorzy przygotowali sporą liczbę wirtualnych płyt winylowych, z których muzykę można wykorzystać jako podkład. Znaczna część utworów (jest ich około pięćdziesięciu) powstała w oparciu o dobrze znane kawałki muzyczne przygotowane przez profesjonalne zespoły. Strona wizualna nie odgrywa w przypadku w takiej gry zbyt dużej roli. Przez niemal cały czas gracz obserwuje ogromną konsolę, z której prowadzony przez niego DJ musi korzystać, urządzenie to zostało więc szczegółowo wymodelowane. Warto dodać, iż można dowolnie manipulować kamerą, na przykład w celu dokonania zbliżenia na wybrany element pulpitu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI DJ: Decks & FX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

DJ: Decks & FX Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • USB headset