Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGBA
Okładka Disney Sports Motocross (GBA)
OkładkaDisney Sports Motocross (GBA)

Disney Sports Motocross GBA

Kolejna gra o tematyce motocyklowej. Tym razem za sterami zasiadają najsłynniejsze postaci z bajek Disneya, między innymi Myszka Miki, Kaczor Donald, czy Goofy.

Wyścigi | seriale animowane | motocyklowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Sports Motocross Premiera GBA

31marca2003

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Disney Sports Motocross

Cars Mater-National

Rock 'N Roll Racing

Motocross Maniacs Advance

Disney Sports: Motocross jest kolejnym produktem z tytułowej serii, obejmującej również między innymi takie dyscypliny sportowe jak koszykówkę, piłkę nożną, czy skateboarding. Większość gier z serii Disney Sports ukazała się na Gameboy’a Advance, choć kilku tytułów doczekała się także konsola Nintendo Gamecube. Za przygotowanie i wydanie opisywanej produkcji odpowiedzialny jest koncern Konami.

Zgodnie z tym co może sugerować tytuł gry, w trakcie zabawy mamy okazję ku temu żeby wcielić się w jedną z postaci z bajek Disneya. Może to być między innymi Myszka Miki, Kaczor Donald, czy Goofy. Postaci te wykorzystują tytułowe motocykle, stworzone z myślą o przemieszczaniu się w bardzo trudnym terenie. Disney Sports: Motocross nie jest oczywiście bardzo wymagającą symulacją, choć pewna wprawa w operowaniu dwukołową maszyną jest wymagana.

Opisywana produkcja pod wieloma względami wzoruje się na klasycznej grze Excitebike, która w niemalże niezmienionej postaci również została wydana na Gameboy’a Advance. Podobieństwa widać między innymi w stylu rozgrywki. Sterowana postać (wraz z motocyklem) obserwowana jest bowiem z boku. Jest to bardzo nietypowy widok, który w dość znacznym stopniu utrudnia orientację w terenie. Sterowana postać musi przede wszystkim balansować ciałem, tak aby nie spaść z motocykla. Ważną rolę odgrywa też umiejętne wykorzystywanie turbodoładowania, dzięki któremu można na przykład pokonywać większe przepaście. Motocykliści mogą także wykonywać różne rodzaje trików. Są one oczywiście odpowiednio punktowane. Opisywana gra ma do zaoferowania dość szeroki wachlarz dostępnych trybów zabawy, obejmujący między innymi pełnoprawny tutorial, wyścig z czasem, czy Challenge Cup, w którym przystępujemy do coraz to trudniejszych wyzwań. Nie zabrakło również prostych mini-gier oraz pełnoprawnego mulitplayera dla czterech osób. Zawody rozgrywane są na ośmiu różnych obiektach sportowych.

Tryb gry: single / multiplayer  

Wymagania wiekowe Disney Sports Motocross: Odpowiednia dla każdego wieku.

Disney Sports Motocross Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel