Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGBA
Okładka Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael (GBA)
OkładkaChampionship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael (GBA)

Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael GBA

Wyścigi motocrossowe, w których możemy wcielić się w jednego z mistrzów tego sportu. Do wyboru pięć różnych motocykli oraz kilkadziesiąt tras, na których organizowane są kolejne zawody.

Wyścigi | motocyklowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael Premiera GBA

29września2001

producent: Tiertex Design Studios wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael

Rock 'N Roll Racing

Disney Sports Motocross

Crazy Taxi: Catch a Ride

Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael jest oczywiście kolejną częścią bardzo popularnej gry wyścigowej. Edycja 2001 tej gry ukazała się na dwie platformy sprzętowe – pierwszą generację konsoli PlayStation oraz Gameboy’a Color. Opisywana wersja jest z kolei spokrewniona z MX 2002, który został również wydany na Gameboy’a Advance. Mamy tu oczywiście do czynienia z klasycznie wykonaną grą wyścigową, w której zasiadamy za sterami motocykli enduro, a więc dwukołowych maszyn przeznaczonych do przemieszczania się w bardzo trudnym terenie. Za przygotowanie opisywanej gry odpowiedzialna jest firma Tiertex Design, specjalizująca się w wydawaniu zręcznościówek na handeldy oraz telefony komórkowe. Producent ten opracował również takie gry jak chociażby LEGO Soccer Mania, czy Galidor: Defenders of the Outer Dimension.

Podstawowym atutem opisywanej produkcji jest możliwość wcielenia się w jednego z mistrzów motocrossu. Może to być między innymi pojawiający się w tytule gry Ricky Carmichael, choć lista obejmuje też takie nazwiska jak Mike Jones, Kevin Windham, Carey Hart, czy Trevor Vines. Są to zarówno zawodnicy startujący w klasycznych typach wyścigów, jak i freestyle’owcy. W sumie w grze zawarto około 30 różnych mistrzów tego sportu. Na nieco mniejszy wybór można liczyć jeśli chodzi o motocykle. Producent zawarł w grze zaledwie pięć dwukołowych maszyn. Na szczęście poszczególne motocykle różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i osiągami. Niektóre maszyny są bardziej zwrotne, inne lepiej sobie radzą na prostych odcinkach drogi. Gracz może przystępować do wielu różnych typów zawodów. Mogą to być zarówno klasyczne wyścigi, jak i pojedynki opierające się na konieczności wykonywania różnorakich trików. Akrobacje są oczywiście odpowiednio punktowane. Wizualnie Championship Motocross 2002 prezentuje się bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje fakt, iż na ekranie konsolki jednocześnie może znajdować się nawet ośmiu zawodników.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Championship Motocross 2002 Featuring Ricky Carmichael: Odpowiednia dla każdego wieku.