Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiNDS
Okładka Disney Princess: Enchanting Storybooks (Wii)

Disney Princess: Enchanting Storybooks

Zestaw minigier przeznaczonych dla najmłodszych, w których główną rolę odgrywają bohaterki animowanych filmów Disneya. Dzieci mogą rysować, wypełniać kolorami wirtualne ilustracje i bawić się różnego rodzaju grami logicznymi, zręcznościowymi i muzycznymi.

Logiczne | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Disney Princess: Enchanting Storybooks (Wii)

producent: Page 44 Studios

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

8lis2011

Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Princess: Enchanting Storybooks to gra, a właściwie zestaw wielu minigier i zabaw przeznaczonych dla młodych fanów Disneya. Gracze spotkają się z disnejowskimi księżniczkami, czyli bohaterkami z najbardziej znanych animowanych filmów wytwórni i pomogą wróżce Opal, w pokolorowaniu magicznych królestw, w których żyją.

Opal raz do roku na nowo przemalowuje światy księżniczek, ale niestety tym razem popełnia błąd przy rzucaniu zaklęcia, zabierając im wszystkie kolory. Tylko od jej dzielnych pomocników, zebranych przed konsolą i telewizorem, zależeć będą dalsze losy pozbawionych barw królestw. Samotna wróżka nie jest bowiem w stanie sprostać ogromowi pracy, który musi wykonać by odwrócić efekty jej nieroztropności.

Na początku zabawy gracze wybierają jedną z książek, których bohaterkami są: Arielka („Mała Syrenka”), Bella („Piękna i Bestia”), Kopciuszek, Jasmina („Alladyn”), Tiana („Księżniczka i żaba”) i Roszpunka („Splątani”). W każdej z historyjek, na dzieci czeka szereg minigier, zagadek i wirtualny album z naklejkami. Części zadań opiera się na muzyce i wyczuciu rytmu, inne testują spostrzegawczość lub zmysł plastyczny. Wraz z postępami, odblokujemy też sześć magicznych przedmiotów, takich jak różana kredka Belli czy magiczny pędzel Roszpunki, które wykorzystać można przy swobodnym rysowaniu jak i w minigrach.

Gra przy większości zadań korzysta z ekranu dotykowego DSa, który nie tylko zapewnia graczom wciągającą zabawę, ale również pozwala naturalnie malować, zamieniając konsolę w wirtualny blok rysunkowy bądź kolorowankę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Disney Princess: Enchanting Storybooks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Disney Princess: Enchanting Storybooks

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • tablet uDraw
Wii
NDS