Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Disease: Hidden Object (PC)
OkładkaDisease: Hidden Object (PC)

Disease: Hidden Object

Gra typu HOPA, w której wcielamy się w byłego lekarza przemierzającego zrujnowany szpital i poznającego tajemniczą przeszłość placówki. W trakcie zabawy naszym głównym zadaniem jest poszukiwanie sprytnie ukrytych przedmiotów oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

Przygodowe | ukryte przedmioty | horror | elementy logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disease: Hidden Object Premiera

5lip2018

Switch

26sie2020

PC

Disease: Hidden Object jest dwuwymiarową grą przygodową typu HOPA (znajdź ukryte przedmioty). Za jej opracowanie odpowiada japońskie studio Opera House, specjalizujące się w produkcjach mobilnych oraz romantycznych przygodówkach visual novel skierowanych do kobiet. Wydawcą tytułu jest firma D3 Publisher. Disease: Hidden Object zadebiutował w 2018 roku na konsoli Nintendo Switch, w późniejszym czasie pojawił się także na kolejnych platformach sprzętowych.

Fabuła

W Disease: Hidden Object wcielamy się w byłego lekarza cierpiącego na nawracające halucynacje, przez które stracił prawo do wykonywania zawodu. Aby odzyskać licencję i dawne stanowisko bohater musi wykonać podejrzane zlecenie od swojego byłego pracodawcy. Misja polega na samotnej wycieczce do zrujnowanego i opuszczonego szpitala. Na miejscu jego zadaniem jest zebranie wszystkich pozostawionych tam medykamentów. Sprawę komplikuje fakt, że poznając tajemniczą historię tej placówki, protagonista zaczyna funkcjonować niejako w dwóch rzeczywistościach – fizycznej i o wiele bardziej niepokojącej, będącej dziełem jego wyobraźni.

Mechanika

W trakcie zabawy z Disease: Hidden Object poszukujemy wielu różnych przedmiotów, w tym dokumentów sprytnie poukrywanych w kolejnych pomieszczeniach. Szpitalne sale i korytarze przedstawiono w formie niemal całkowicie statycznych obrazów. Podczas rozgrywki musimy także rozwiązać logiczne łamigłówki; popychające do przodu fabułę, pozwalające nam stopniowo zbliżyć się do rozwikłania głównej zagadki opuszczonego szpitala.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową oprawę graficzną Disease: Hidden Object utrzymano w mrocznej stylistyce. Jej ponura kolorystyka oraz przyprawiająca o dreszcze warstwa dźwiękowa (na czele z wyciem wiatru) budują niepokojącą atmosferę.

Tryb gry: single player  

Disease: Hidden Object cena w dniu premiery: 28,99 PLN

Wymagania wiekowe Disease: Hidden Object: 18+

Disease: Hidden Object Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 10 64-bit
Switch
PC