Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Din's Legacy (PC)

Din's Legacy PC

Osadzona w mrocznym świecie fantasy gra typu action RPG, w której przemierzamy losowo generowane lokacje. Produkcja wyróżnia się nietypowym systemem rozwoju postaci. Tytuł został opracowany przez studio Soldak Entertainment.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | multiplayer | indie | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka Din's Legacy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17września2018

wczesny dostęp

28sierpnia2019

28sierpnia2019

Steam

Din’s Legacy to osadzona w mrocznym świecie fantasy produkcja z gatunku action RPG. W grze wcielamy się w ciągle zmieniającego się – mutującego – bohatera, należącego szczególnej kasty Orków. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio niezależne Soldak Entertainment (znane m.in. z Depths of Peril, Zombasite czy Drox Operative).

Fabuła

W skutek rozłamu rasa Orków została podzielona na odmienne szczepy: Mroczne Orki, Zombielordów oraz Zmutowanych. Zmutowani są skażeni nekromantycznym pasożytem, który z czasem zmienia ich formę. Sprawia to, że ludzie przeważnie im nie ufają, a nawet się ich boją. Kto ci zaufa, kiedy z dnia na dzień mogą wyrosnąć ci rogi? Bóg-trickster Din zawarł pakt ze Zmutowanymi – każdy chętny Ork wykonuje dla niego zadania, gdziekolwiek nie zostanie wysłany. W zamian za każdym razem, gdy umiera w służbie swojego pana, zostaje wskrzeszony.

Mechanika

Din’s Legacy jest klasyczną grą typu action RPG, modelem rozgrywki przypominającą takie produkcje jak Diablo czy Titan Quest. Obserwując świat z perspektywy izometrycznej, gracz przemierza losowo wygenerowane lokacje (co ciekawe, zmieniają się także zadania i scenariusze), zabijając potwory, zbierając skarby oraz doświadczenie.

W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy postać, zdobywając kolejne zdolności. To właśnie nietypowy system rozwoju jest charakterystyczną cechą tytułu stworzonego przez Soldak Entertainment. Nasza postać ciągle mutuje i mamy możliwość częściowego wpływania na te zmiany, albo powstrzymywania takich, które nie są nam na rękę. W zależności od podejmowanych decyzji i wybieranych umiejętności, nasz bohater może zmienić klasę lub podklasę.

Tryby gry

W Din’s Legacy możemy grać samotnie albo z innymi – w ramach sieciowego trybu wieloosobowego.

Kwestie techniczne

Din’s Legacy posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Ani planszom, ani modelom postaci nie można niczego zarzucić, jednak największe wrażenie robią efekty świetlne i animacje towarzyszące różnego rodzaju atakom naszego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Din's Legacy

Wymagania wiekowe Din's Legacy

16+

Wymagania sprzętowe Din's Legacy

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 500 MB HDD, Windows XP