Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Din's Curse (PC)

Din's Curse PC

Gra RPG akcji z izometrycznym widokiem nastawiona na eliminowanie hord potworów próbujących wydostać się z podziemnych tuneli na powierzchnię i wymordować ludność okolicznego miasta.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Din's Curse (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca2010

Din’s Curse to gra RPG akcji zaliczana do podgatunku hack and slash. Studio Soldak Entertainment rozwinęło w niej wiele elementów wykorzystanych we wcześniejszej produkcji Depths of Peril. Całą rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym. Większość czasu spędzamy na zagłębianiu się w generowane losowo podziemia i odpieraniu ataku potworów na znajdujące się na powierzchni miasto.

Przygoda rozpoczyna się od… śmierci głównego bohatera. W związku z tym, że wiódł on niegodny żywot Din, boski czempion, postanowił dać mu szansę na odkupienie grzechów i podarował drugie życie. Naszym zadaniem jest odzyskanie dobrego imienia poprzez wyzwolenie kolejnych miast przed czyhającymi pod ziemią zagrożeniami.

Przy tworzeniu głównego bohatera mamy do wyboru sześć klas postaci i osiemnaście specjalizacji. Każdy etap składa się z wygenerowanego losowo miasta oraz podzielonego na poziomy labiryntu tuneli. W trakcie zabawy walczymy z hordami najróżniejszych potworów. W zamian za ich pokonanie otrzymujemy punkty doświadczenia, złoto i mniej lub bardziej wartościowe przedmioty. Otaczający nas świat ulega ciągłym zmianom, a tylko na niektóre z nich mamy wpływ. Od czasu do czasu otrzymujemy zadania dotyczące np. pokonania wyjątkowo potężnego stwora lub uratowania porwanego człowieka. Jeżeli nawet nie uda nam się temu sprostać, to jest szansa, że misja zostanie wykonana przez niezależnego bohatera. Wraz z natężeniem porażek horda potworów zaczyna wydostawać się na powierzchnię i plądrować miasto. Jeżeli nie zdołamy uratować jego mieszkańców, to ponosimy porażkę. Skuteczne wyeliminowanie zagrożenia przenosi nas do kolejnej lokacji, gdzie powtarzamy cały proces, aż Din nam przebaczy.

Główną kampanię można również ukończyć wspólnie z innymi graczami. Co ciekawe twórcy nie wprowadzili limitu uczestników zabawy, choć jeden z nich musi pełnić rolę hosta. Na początku rozgrywki decydujemy o różnych parametrach dotyczących między innymi siły potworów, rozmiaru podziemi itp.

Gra Din’s Curse posiada trójwymiarową oprawę graficzną, choć ze względu na niewielką szczegółowość przypomina ona produkcje z początku tego wieku. Również ekrany ekwipunku i postaci są utrzymane w stylistyce retro. Większość czasu spędzamy na eksploracji oświetlonych pochodniami podziemi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Din's Curse

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Din's Curse

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce z serii 3 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7