Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dinner with an Owl (PC)
OkładkaDinner with an Owl (PC)

Dinner with an Owl PC

Dinner with an Owl to gra przygodowa typu point & click, opracowana przez niezależnego twórcę BoringSuburbanDad. Wciel się w postać biznesmena, pana Webba, i wraz z nim rozwiąż mroczną tajemnicę posiadłości Franza Browna.

Przygodowe | point-and-click | zagraj za darmo | horror | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dinner with an Owl Premiera PC

18maja2021

Steam

18maja2021

producent: BoringSuburbanDad wydawca: BoringSuburbanDad

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dinner with an Owl

Black Mirror

Sally Face

Saint Kotar

Dinner with an Owl to krótka przygodówka, utrzymana w klimacie horroru, odwzorowująca swoim stylem klasyczne gry typu point & click. Za jej produkcję i wydanie odpowiada niezależne, jednoosobowe studio BoringSuburbanDad. Pierwotna wersja tytułu ukazała się już w 2017 roku na GameJolt. Z czasem gra doczekała się rozszerzenia „Dessert Edition”, wzbogacającego ją o dubbing oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową. Nowa odsłona Dinner with an Owl jest dostępna za darmo na platformie Steam.

Fabuła

Główny bohater, pan Webb, przybywa do posiadłości pana Browna, aby omówić z nim sprawy biznesowe. Gdy jednak wkracza do jego gabinetu, szybko orientuje się, że coś jest nie w porządku. Przy biurku, zamiast oczekiwanego pana Browna, zasiada bowiem mężczyzna o głowie… sowy. Mieszkaniec posiadłości zdaje się nie dostrzegać zakłopotania swego gościa i zaprasza go na obiad, a także zaznajamia z pozostałymi osobami, przebywającymi w domostwie. Protagonista szybko orientuje się, że nie tylko on odczuwa niepokój w otoczeniu tajemniczej istoty. Wkrótce też decyduje się pomóc w ucieczce pozostałym mieszkańcom rezydencji.

Mechanika

Dinner with an Owl to gra nastawiona na eksplorację, w której rozgrywka prowadzona jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podczas swojego pobytu w rezydencji główny bohater ma możliwość przeprowadzania rozmów z poszczególnymi jej mieszkańcami. Od tego, jak poprowadzi swoje dialogi, zależeć będzie, czy uda mu się opuścić posiadłość. Im dłużej gracz przebywa w tym ponurym, odciętym od reszty świata miejscu, tym lepiej orientuje się w położeniu jego mieszkańców oraz specyfice rzuconego na nich uroku.

Kwestie techniczne

Dinner with an Owl posiada uproszczoną grafikę 2.5D, przywodzącą na myśl klasyczne gry przygodowe. W jej kolorystyce przeważają odcienie czerni, czerwieni i żółci, dodatkowo budujące specyficzny nastrój tytułu. W grze wykorzystana została również oryginalna ścieżka dźwiękowa, zawierająca m. in. piosenkę „Legion” Bastiana Windszusa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dinner with an Owl: 16+

Dinner with an Owl Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 102 MB HDD
  • Windows XP