Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Diner Dash: Hometown Hero (PC)
OkładkaDiner Dash: Hometown Hero (PC)

Diner Dash: Hometown Hero PC

Czwarta odsłona serii gier casualowych polegających na prowadzeniu restauracji. Obsadzamy stoliki klientami, przyjmujemy ich zamówienia, a następnie dbamy, żeby nie musieli zbyt długo czekać na posiłek.

Zręcznościowe | casual

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diner Dash: Hometown Hero Premiera PC

12sierpnia2009

producent: PlayFirst wydawca: PlayFirst Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Diner Dash: Hometown Hero

Pizza Syndicate

Overcooked

Restaurant Empire 2

Diner Dash to popularna seria gier stworzona przez studio PlayFirst, znane przede wszystkim z wydawania prostych produkcji casualowych. W czwartej odsłonie zatytułowanej Hometown Hero główna bohaterka o imieniu Flo udaje się z babcią Florence w nostalgiczną podróż po rodzinnym mieście. Gdy dowiadują się, że ich ulubione zoo ma zostać zamknięte z powodu braku środków, postanawiają rozkręcić podupadającą kawiarnię znajdującą się obok klatki z lwami.

Zadanie gracza polega na jak najefektywniejszej obsłudze gości. W trakcie etapu pojawiają się grupki klientów, którymi musimy obsadzić puste, ponumerowane stoliki. Po przejrzeniu przez nich menu należy odebrać zamówienie i dostarczyć je do zajmującej się gotowaniem babci. Następnie zanosimy przygotowane potrawy do gości. Trzeba zwracać szczególną uwagę, żeby nie pomylić stolików – do każdego posiłku przyczepiono karteczkę z odpowiednim numerem. Na koniec nie pozostaje graczowi nic innego, jak tylko posprzątać brudne naczynia.

Na tryb fabularny składa się 50 etapów o rosnącym stopniu trudności. Wybieramy je z poziomu widoku mapy miasta. Twórcy przygotowali dla graczy szereg dodatkowych atrakcji. Kluczową rolę dla uzyskania wysokiego wyniku stanowi zapewnienie dobrego samopoczucia wszystkim klientom. Standardowo pogarsza się ono wraz z upływem czasu, ale dzieje się tak również, gdy przy sąsiednich stolikach siedzą nastolatki korzystające ciągle z telefonu komórkowego. Dodatkowo od czasu do czasu restaurację odwiedzają czteroosobowe grupki gości (zwykle są to pary) i gracz musi wtedy połączyć dwa sąsiadujące ze sobą stoły, aby ich obsłużyć.

Za pomyślne wykonywanie kolejnych zleceń otrzymujemy między innymi dodatkowe elementy wystroju wnętrza, a także nowe ubrania dla głównej bohaterki. Oprócz trybu fabularnego przygotowano niekończący się etap, w którym staramy się jak najdłużej obsługiwać wszystkich gości.

Oprawa graficzna gry Diner Dash: Hometown Hero jest bardzo uproszczona – restauracje przedstawiono w formie dwuwymiarowych plansz. Pod tym względem produkcja prezentuje się podobnie do pozostałych casualowych tytułów studia PlayFirst.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Diner Dash: Hometown Hero: Odpowiednia dla każdego wieku.

Diner Dash: Hometown Hero Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 128 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 30 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista