Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Digital Combat Simulator: Combined Arms (PC)

Digital Combat Simulator: Combined Arms PC

DCS: Combined Arms

DCS: Combined Arms to osadzona w uniwersum serii Digital Combat Simulator gra symulacyjna z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS).

Symulacje | współczesne konflikty | elementy strategiczne

PC Windows
Okładka Digital Combat Simulator: Combined Arms (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13marca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W ciągu niespełna czterech lat od wydania gry Digital Combat Simulator: Black Shark rozwijany przez studio Eagle Dynamics cykl symulacji lotniczych doczekał się sporego uznania i rzeszy wiernych fanów. Na bazie tego sukcesu zespół deweloperski postanowił otworzyć nowy rozdział w historii serii i przygotować symulację współczesnego pola walki. DCS: Combined Arms stanowi miks elementów strategii czasu rzeczywistego oraz symulatora lotniczego i lądowych pojazdów bojowych.

Ambicją twórców było, aby gra oddawała rozmaite aspekty bitwy z udziałem wojsk lądowych oraz lotnictwa. Gracze mają okazję wcielić się m.in. w głównodowodzącego i z poziomu mapy operacyjnej wydawać rozkazy swoim wojskom. Mogą również przejąć kontrolę nad dowolnym pojazdem bojowym (czołg, wyrzutnia rakiet, wóz bojowy piechoty itp.) lub daną jednostką armii i uczestniczyć w bitwie obserwując akcję z perspektywy pierwszoosobowej. Jeszcze innym sposobem zabawy jest przejęcie roli JATC, czyli żołnierza, który przy użyciu rozmaitych przyrządów optycznych i wskazujących naprowadza ataki na cel. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby przy wykorzystaniu odpowiednich modułów zasiąść w kabinie pilota A-10C Warthog lub Ka-50 Black Shark i zająć się wsparciem powietrznym.

DCS: Combined Arms oferuje możliwość gry jednoosobowej, jednak rozgrywka projektowana była z myślą o trybie multiplayer przewidzianym dla maksymalnie 32 uczestników. Dostępne opcje pozwalają m.in. na podział ról w drużynach. Odrębne narzędzia przewidziano też dla Mistrza Gry, który nie tylko obserwuje poczynania graczy bez ograniczeń w postaci mgły wojny, ale może także w dowolnym momencie przejąć sterowanie nad dowolnymi jednostkami po każdej ze stron.

Pod względem zastosowanych technologii gra bazuje na rozwiązaniach znanych m.in. z DCS: A-10C Warthog oraz DCS: P-51D Mustang. O ile oprawa wizualna gry prezentuje dosyć przeciętny poziom wykonania, o tyle modele wojskowego sprzętu zostały przygotowane z dużą starannością o detale w wyglądzie i parametrach technicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Digital Combat Simulator: Combined Arms

Wymagania wiekowe Digital Combat Simulator: Combined Arms

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Digital Combat Simulator: Combined Arms

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 869 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7