Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Digimon Adventure (PSP)
OkładkaDigimon Adventure (PSP)

Digimon Adventure PSP

Gra z gatunku jRPG stworzona z okazji piętnastej rocznicy powstania popularnego anime pod tym samym tytułem. Przenosimy się do cyfrowego świata i wspólnie ze znanymi z serialu towarzyszami próbujemy go ochronić przed potężnym wrogiem.

RPG | turowe | manga i anime | Digimon | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digimon Adventure Premiera PSP

17stycznia2013

producent: Prope wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

japońskajapońska

Digimon Adventure to kolejna produkcja przygotowana na bazie znanego serialu anime opowiadającego o dzieciach, które przedostały się do wirtualnej krainy i znalazły sobie towarzyszy w postaci tytułowych stworków. Gra powstała z okazji obchodów piętnastolecia premiery telewizyjnego pierwowzoru i ukazuje na nowo znane wszystkim fanom wydarzenia, ale rozszerza również niektóre wątki. Mechanika rozgrywki nie odbiega w większym stopniu od innych produkcji z gatunku jRPG – rozmawiamy z napotkanymi bohaterami, toczymy turowe starcia i rozwijamy umiejętności naszych podopiecznych.

Przygoda rozpoczyna się, gdy siódemka głównych bohaterów trafia do alternatywnego, cyfrowego wymiaru. Taichi, Yamato, Sora i pozostali członkowie paczki znajomych spotykają sympatyczne stworki zwane Digimonami i zaczynają się nimi opiekować. Korzystając z ich pomocy próbują odnaleźć drogę do domu. Ich plany ulegają zmianie, gdy dowiadują się, że zostali tak zwanymi DigiDestined, których zadaniem jest pokonanie złego potwora zagrażającego całemu światu. Wspólnie z tajemniczym ósmym bohaterem wyruszają ku przeznaczeniu…

W trakcie zabawy oprócz głównego wątku fabularnego spędzamy również czas na wykonywaniu zadań pobocznych zlecanych przez napotkane postacie niezależne. Najważniejszym elementem rozgrywki jest walka Digimonów. Gdy tylko spotkamy wrogów, to przenosimy się na osobną planszę. Starcia odbywają się w systemie turowym. Każdy ze stworków posiada specjalne umiejętności. Ich statystyki poprawiają się wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia, a także poprzez zdobywanie coraz lepszego wyposażenia. Po ukończeniu głównego wątku uzyskujemy dostęp do bonusowego scenariusza rozgrywającego się w niebezpiecznych podziemiach.

Gra Digimon Adventure posiada kreskówkową oprawę graficzną stworzoną za pomocą technologii cel-shadingu. Głosu bohaterom użyczyli ci sami aktorzy, co w przypadku pierwowzoru.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Digimon Adventure: Odpowiednia dla każdego wieku.