Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Digimon World Re:Digitize (PSP)

Digimon World Re:Digitize PSP

Digimon World Re:Digitize to gra z gatunku jRPG, wyprodukowana przez studio deweloperskie Tri-Crescendo. Fabuła nawiązuje do motywów popularnej serii anime. Główny bohater to nastolatek, który utknął w równoległym, cyfrowym świecie.

RPG | TPP | manga i anime | Digimon | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Digimon World Re:Digitize (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

19lipca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digimon World Re:Digitize to dziesiąta odsłona serii gier inspirowanej popularnym uniwersum anime i jednocześnie pierwsza przygotowana z myślą o możliwościach technicznych kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Za produkcję odpowiada japońskie studio Tri-Crescendo, które wcześniej pracowało nad takimi tytułami jak Blue Dragon DS, Eternal Sonata czy Fragile.

Głównym bohaterem Digimon World Re:Digitize jest 14-latek, który przedostał się do wirtualnego świata Digimonów grając w popularną grę sieciową. Niestety, powrót do domu okazuje się niezwykle trudny. Na szczęście chłopak może liczyć na pomoc cyfrowych stworów. Dzięki znalezionemu urządzeniu potrafi on komunikować się z Digimonami, które w zamian za opiekę stają się jego sprzymierzeńcami.

Twórcy postawili sobie za cel, aby gra stanowiła prawdziwy powrót do korzeni serii. Digimon World Re:Digitize bazuje więc na klasycznych rozwiązaniach. Bohater kontrolowany przez gracza musi przemierzyć pięć rozległych poziomów wirtualnego świata. W drodze towarzyszą mu tytułowe Digimony, w tym m.in. ognisty Agumon. Są one cennymi sprzymierzeńcami w walce, jednak wymagają też troski. Aby stwory rozwinęły w pełni swoje umiejętności (przechodząc przez kilka etapów – od niemowlęctwa po dorosłość) muszą być karmione, leczone, opatrywane itd. Zaniedbywane mogą z kolei umrzeć. Z czasem bohater może też zmieniać swojego towarzysza, przy czym następca zawsze dziedziczy część cech i statystyk poprzednika.

Oprawa wizualna Digimon World Re:Digitize utrzymana została w stylistyce anime. Grafika łączy elementy 3D i 2D. Za projekty modeli postaci odpowiada znany, japoński rysownik - Suzuhito Yasuda.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Digimon World Re:Digitize

odpowiednia dla każdego wieku