Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4iOSPSVANDXONESwitch
Okładka Devious Dungeon (PC)

Devious Dungeon

Platformowa gra akcji utrzymana w stylistyce retro, w której wcielamy się w rycerza przemierzającego katakumby i eliminującego potwory stające mu na drodze. Devious Dungeon jest dziełem niezależnego studia Ravenous Games.

Akcji | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | indie

Okładka Devious Dungeon (PC)

data premiery gry:

6mar2014

iOS

30lip2014

AND

30mar2018

Switch

24kwi2018

PS4 PSV

10paź2018

XONE

16sie2019

PC

Devious Dungeon jest platformową grą akcji, którą dodatkowo wzbogacono o elementy RPG. Gracze wcielają się w niej w rycerza, którego misją jest oczyszczenie podziemi z zamieszkujących je kreatur.

Fabuła

Akcja Devious Dungeon toczy się w fantastycznej krainie inspirowanej europejskim średniowieczem. Gracze wcielają się w nieustraszonego rycerza, który na polecenie władcy udaje się do katakumb rozciągających się pod królestwem. Jego zadaniem jest oczyszczenie podziemi z wałęsających się po nich potworów.

Mechanika

W Devious Dungeon akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy gracze mają okazję przemierzyć 65 losowo generowanych poziomów podzielonych na 5 światów. W każdym z nich mierzy się on z rozmaitymi pułapkami, powierzonymi zadaniami oraz walczy z napotkanymi przeciwnikami. Dodatkowo w czasie przygody przyjdzie zmierzyć się również z bossami pokroju przerośniętego orka czy kamiennego golema.

Ważnym elementem rozgrywki jest także rozwój i dobór odpowiedniego wyposażenia. Z postępem rozgrywki gracze zdobywają coraz potężniejsze elementy ekwipunku (w uzbrojenie, amulety i pierścienie ochronne oraz rozmaite mikstury możemy również zaopatrywać się u handlarzy). Oprócz tego w toku swoich podziemnych wojaży heros awansuje na kolejne poziomy doświadczenia, co pozwala mu na zwiększenie potencjału bojowego – dzięki temu może stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika Devious Dungeon została utrzymana w pixelartowej stylistyce retro, przez co gra budzi skojarzenia z tytułami z epoki 8 i 16 bitów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Gry podobne do Devious Dungeon

Klasyfikacja PEGI Devious Dungeon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Devious Dungeon

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, Windows 7

AND
iOS
Switch
PS4
PSV
XONE
PC