Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Desolate (PC)

Desolate PC

Przypominająca nieco Dying Light pierwszoosobowa gra akcji w postapokaliptycznych realiach, utrzymana w atmosferze grozy. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę, ale rozwija skrzydła w trybie czteroosobowej kooperacji.

Akcji | FPP | postapokalipsa | horror | survival | indie | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Desolate (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8lutego2018

wczesny dostęp

17stycznia2019

17stycznia2019

Steam

Desolate jest survival horrorem opracowanym przez studio Nearga. Produkcja trafiła na platformę PC nakładem rosyjskiej firmy HypeTrain Digital.

Fabuła

Akcja Desolate toczy się na fikcyjnej wyspie Granichny, gdzie sowiecki konglomerat Nowe światło prowadził tajne eksperymenty. Przed dwoma laty miała tam miejsce tajemnicza katastrofa, której tragiczne skutki próbowano za wszelką cenę ukryć przed opinią publiczną. Sprawa wyszła jednak na jaw, a na miejsce zostają wysłani Wolontariusze, których zadaniem jest zbadanie zachodzących tam zjawisk paranormalnych i zdobycie informacji potrzebnych do rozwiązania problemu. Jak nietrudno się domyślić, w trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z takich śmiałków – o wydarzeniach, które zachodziły na wyspie, nim dobiliśmy do jej brzegu, dowiadujemy się między innymi z listów i pamiętników pisanych przez jej dawnych mieszkańców.

Mechanika

Wydarzenia w wydanym na platformie PC Desolate obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Autorzy oddają do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat wypełniony opuszczonymi osiedlami, tajnymi ośrodkami badawczymi i bazami wojskowymi. W toku zmagań musimy stawiać czoła rozmaitym zagrożeniom – mowa nie tylko o mutantach obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami i szaleńcach, lecz również o wszelkiego rodzaju anomaliach, które także stanowią niebezpieczeństwo dla niezaprawionego w bojach Wolontariusza, wpływając między innymi na jego psychikę.

Na szczęście nie jesteśmy bezbronni – deweloperzy oddają do naszej dyspozycji rozbudowany arsenał broni białej i palnej, a w miarę czynionych postępów odblokowujemy kolejne umiejętności (które następnie rozwijamy) zwiększające nasze szanse na przetrwanie. Mimo wszystko często rozsądnym rozwiązaniem jest ukrywanie się w cieniu i przemykanie za plecami adwersarzy lub eliminowanie ich z zaskoczenia. W grze zaimplementowano rozbudowany system craftingu – w oparciu o przepisy i składniki zdobywane w trakcie naszych wojaży możemy modyfikować posiadane wyposażanie i wytwarzać nowe przedmioty.

Tryby gry

Pomimo że w Desolate można grać w pojedynkę, produkcja rozwija skrzydła w trakcie zabawy z trójką innych graczy, w ramach opartego na współpracy trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Desolate może się pochwalić przyzwoitej jakości grafiką – klimat buduje przede wszystkim ponura kolorystyka, choć na uwagę zasługuje też soundtrack skutecznie tworzący atmosferę grozy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Desolate

Wymagania wiekowe Desolate

18+

Wymagania sprzętowe Desolate

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit