Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Defender of the Crown (Digitally Remastered Collector's Edition) (PC)

Obrońca Korony (Digitally Remastered Collector's Edition) PC

Defender of the Crown (Digitally Remastered Collector's Edition)

Reedycja gry strategicznej Defender of the Crown, wydana w serii Digitally Remastered Collector’s Edition, w której ukzaują się popularne niegdyś gry, napisane teraz na nowo przy użyciu najnowszych technologii.

Strategiczne | turowe | średniowiecze

PC Windows
Okładka Defender of the Crown (Digitally Remastered Collector's Edition) (PC)

producent: Cinemaware

wydawca: Blackstar

wydawca PL: Lemon Interactive

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18marca2002

12maja2002

pudełko PL

Defender of the Crown to niezwykle udane połączenie gry strategicznej z elementami akcji i przygody, jak pojedynki, obleganie zamków czy porwania, które na stale zapisało się w historii gier komputerowych. Defender of the Crown to czasy legend, bohaterów, pięknych dziewic i czarnych charakterów o trawionych złem sercach. Czasy zażartej walki, w których wspaniali ludzie wyrastali ponad przeciętność i dokonywali wielkich czynów. Ten rozdział historii jeszcze nie został zamknięty. Kiedy król Ryszard został zabity, tron opustoszał. Brytanię ogarnęła wojenna pożoga, żądza zabijania, którą zakończyć może jedynie prawowity następca, gdy odzyska utraconą koronę.

Jako saksoński rycerz wyruszamy przeciwko normańskim najeźdźcom. Będziemy oblegać zamki i walczyć, póki zamki Normanów nie legną w gruzach, a kraj uwolni się od plugawych ciemiężców. Aby osiągnąć zamierzony cel czeka nas długa droga, na której musimy wykazać się nie tylko odwagą, ale również sprytem i zręcznością. Jest o co walczyć, gdyż nagrodą za zwycięstwo jest pokój na ogarniętych pożogą ziemią oraz ręka pięknej białogłowy.

Obecnie w sprzedaży znajduje się reedycja tego światowego hitu sprzed lat. Ukazała się ona w serii Digitally Remastered Collector’s Edition, grupującej znane każdemu i popularne niegdyś gry, które zostały na nowo napisane przy użyciu najnowszych technologii. W nowej wersji mamy już okazję obejrzeć turnieje rycerskie w pełnej krasie przy akompaniamencie trąb i szczęku mieczy. Oprócz wszystkich przygód i wyzwań sprzed lat wprowadzono nową opcję, pozwalającą na rozgrywanie misji. Dodatkowo na płycie znalazł się związany z grą temat pulpitu i stare, oryginalne wersje gry we wszystkich wersjach (w tym oczywiście wydania na komputery PC w grafice CGA i EGA).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Defender of the Crown (Digitally Remastered Collector's Edition)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Obrońca Korony (Digitally Remastered Collector's Edition)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM