Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Death Tank (X360)
OkładkaDeath Tank (X360)

Death Tank X360

Dynamiczna gra akcji nawiązując do takich klasycznych pozycji jak Scorched Earth i Worms. W odróżnieniu do nich oferuje jednak rozgrywkę w czasie rzeczywistym.

Akcji | czołgi | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Death Tank Premiera X360

18lutego2009

producent: Snowblind Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Death Tank

Worms 2: Armageddon

Worms

Angry Birds Star Wars

Death Tank to dynamiczna gra akcji, w której kontrolujemy wyposażone w potężne i różnorodne bronie czołgi. Za stworzenie tego dzieła odpowiada firma Snowblind Studios, znana między innymi z takich produkcji jak Champions of Norrath i Justice League Heroes.

W Death Tank otrzymujemy do wyboru kilka tytułowych czołgów, a naszym zadaniem jest naturalnie zmierzenie się z przeciwnikami, czyli innymi graczami. Tereny akcji to dwuwymiarowe, górzyste mapy. Całość przypomina więc takie hity jak Scorched Earth lub Worms, jednak w odróżnieniu do nich, w Death Tank pojedynki rozgrywamy w czasie rzeczywistym. Poza strategią i odpowiednim doborem broni liczy się więc również zręczność i szybkość reakcji. Ważnym aspektem zabawy jest to, że podłoże, na którym prowadzimy walkę może ulec całkowitemu zniszczeniu.

Autorzy przygotowali osiem zróżnicowanych plansz (np. pustynną, zimową), na których możemy prowadzić potyczki, wybierając jeden z kilku czołgów (różniących się zasadniczo kolorystyką i wyglądem). Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna, także dzięki czytelnemu interfejsowi. Pozwala on zakupić lub zmienić broń w mgnieniu oka i szybko reagować na wydarzenia. Dobre opanowanie dostępnego w grze wyposażenia jest podstawą, gdyż jest ono niezwykle zróżnicowane. Oprócz zwykłych rakiet możemy więc chociażby używać silników odrzutowych pozwalających latać. Na wielu mapach pojawiają się też sekretne bonusy, zwiększające naszą siłę.

Gra oferuje naprawdę ładną grafikę. Wrażenie robią szczególnie efekty świetle. Każdy wystrzał generuje więc rozbłysk i efektowny wybuch. Twórcy stworzyli też ciekawe tła – na jednej z map podziwiamy przykładowo zorzę polarną. Zabawę możemy toczyć w cztery osoby na jednym monitorze lub telewizorze lub w osiem osób przez Internet. W sieci publikowane są rankingi najlepszych graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Death Tank

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Death Tank Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live