Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dead Hungry Diner (PC)
OkładkaDead Hungry Diner (PC)

Dead Hungry Diner PC

Zabawna zręcznościowa gra strategiczna, w której wcielamy się w szefa kuchni serwującego jedzenie potworom. Bestie muszą zaspokoić głód, bo inaczej mogą się zirytować i sprawiać problemy.

Zręcznościowe | zombie | elementy strategiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Hungry Diner Premiera PC

23kwietnia2012

producent: Black Market Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dead Hungry Diner to solowa gra strategiczno-łamigłówkowa, utrzymana w klimatach tower defense i zombie. Produkcja została przygotowana przez studio Black Market Games z Irlandii. Deweloper ma na koncie parę innych małych tytułów na komputery i urządzenia mobilne.

W Dead Hungry Diner przyjmujemy rolę szefa kuchni, który musi jak najwydajniej serwować jedzenie swoim dość nietypowym klientom: potworom. Każdy gatunek bestii ma swoje upodobania – ulubione dania lub potrawy, których po prostu nie lubi. Rozgrywka sprowadza się więc do odpowiedniego ustawiania priorytetów i sprawnego klikania. Za podawanie dań otrzymujemy punkty. Specjalne bonusy są przyznawane za płynność w serwowaniu żywności oraz sadzanie potworów przy dedykowanych im stolikach tematycznych.

Twórcy Dead Hungry Diner przygotowali dwa zasadnicze tryby rozgrywki: Story oraz Endless Mode. W pierwszym z nich poznajemy zabawną historyjkę, która toczy się w 5 różnych lokacjach w okolicy wioski Ravenwood (gra zawiera łącznie 55 poziomów). Przechodząc kolejne etapy odblokowujemy je do drugiego z trybów. Endless Mode kojarzy się z gatunkiem tower defense – tutaj „bronimy się” przed nieustającymi falami przeciwników, aby nabić jak najlepszą punktację. Nasi klienci to między innymi zombie, wampiry, wilkołaki, czy ogry.

Rozgrywka w Dead Hungry Diner cechuje się jeszcze paroma innymi elementami – na przykład czarami, które otrzymujemy co jakiś czas. Zaklęcia pozwalają między innymi uspokajać potwory, przyspieszać postać gracza i przeobrażać groźniejsze wersje bestii w zwyczajne zombie (nie mające zbyt wielkich wymagań żywieniowych). Wszystko to jest utrzymane w prostej, ale kolorowej grafice i doprawione slapstickowym, nieinwazyjnym humorem.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead Hungry Diner: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dead Hungry Diner Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 80 MB HDD
  • Windows XP