Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Dark Matter: The Baryon Project (PC)

Dark Matter: The Baryon Project PC

Pierwsza produkcja niemieckiego studia Pixelcage. Tytuł ten jest ciekawym połączeniem kosmicznej strzelaniny, na wzór Freespace, i gier z gatunku first person shooter, np. Red Faction.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Dark Matter: The Baryon Project (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Matter: The Baryon Project to pierwsza produkcja niemieckiego studia Pixelcage. Tytuł ten jest ciekawym połączeniem kosmicznej strzelaniny, na wzór Freespace, i gier z gatunku first person shooter, np. Red Faction. Zabawę wzbogacają także elementy znane z cRPG, umożliwiające rozwój naszej postaci, jednak w mało skomplikowany sposób (ot, zwiększanie umiejętności bohatera, lecz bez konieczności zagłębiania się w jakiekolwiek tabele).

W trakcie rozgrywki zasiadamy za sterami wielu statków kosmicznych, począwszy od malutkich, ale szybkich i zwrotnych myśliwców, po wielkie krążowniki, które prowadzimy w kilka osób. Nieraz zmuszeni jesteśmy również do przejścia z bronią w rękach na statek wroga, by tam dokonać spustoszenia. Miejsca akcji są bardzo zróżnicowane - w Dark Matter, poza statkami kosmicznymi, odwiedzamy też wielkie bazy znajdujące się na obcych planetach i asteroidach. Dzięki nieliniowej akcji możliwe jest ukończenie gry na kilka różnych sposobów. Rozgrywkę znacznie przedłuża także zaimplementowanie trybu dla wielu graczy wraz ze standardowym deathmatchem oraz możliwością kooperacji.

Grafika Dark Matter: The Baryon Project wygląda naprawdę ładnie. Wyraźne jest użycie sporej liczby polygonów, jak również techniki vertex i pixel shader 3.0. Podobnie dźwięk, dynamicznie dostosowujący się do tego, co widzimy na ekranie, daje niesamowite wrażenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Dark Matter: The Baryon Project

Wymagania wiekowe Dark Matter: The Baryon Project

odpowiednia dla każdego wieku