Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dap (PC)
OkładkaDap (PC)

Dap PC

Przygodowa gra akcji utrzymana w stylistyce horroru. W Dap przejmujemy kontrolę nad grupką tytułowych istot, którą musimy przeprowadzić przez ponury las pełen zagrożeń.

Akcji | fantasy | horror | 2D | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dap Premiera PC

29września2021

Steam

29września2021

producent: Melting Parrot wydawca: Melting Parrot

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Dap

Darkwood

Project Zomboid

2Dark

Dap jest mroczną, przygodową grą akcji, utrzymaną w stylistyce horroru. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Melting Parrot. Wśród źródeł inspiracji autorzy wymieniają między innymi serię The Legend of Zelda, dzieła Studia Ghibli oraz twórczość Philipa K. Dicka.

Fabuła

Dap zabiera nas w podróż do posępnej, fantastycznej krainy. Główny bohater jest jednym z tytułowych Dapów będących pociesznymi, humanoidalnymi istotami przypominającymi małe duszki. Protagonista przemierza ponury las, starając się uratować jak najwięcej swoich pobratymców przed potężnym złem, które opanowało to miejsce.

Mechanika

W grze Dap akcję obserwujemy z lotu ptaka. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad pojedynczym Dapem i przemierzamy mroczne lokacje. Po drodze spotykamy inne Dapy, które dołączają do nas i podążają za nami krok w krok. Naszym podopiecznym możemy wydawać proste polecenia, każąc im zatrzymać się w określonym miejscu lub ruszyć naszym śladem. Chcąc je uratować, musimy bezpiecznie przeprowadzać je przez kolejne poziomy, rozwiązując zagadki i unikając niebezpieczeństw... bądź stawiając im czoła.

W lesie czyhają na nas rozmaite monstra, które Dapy potrafią atakować wręcz bądź przy pomocy zaklęć. Warto przy tym pamiętać, że im większa jest nasza grupa, tym lepiej może się obronić przed złowrogimi istotami czyhającymi w lesie. Inna sprawa, że nawet mając za sobą długi „ogonek” Dapów, musimy nieustannie mieć się na baczności. W wielu miejscach nasi podopieczni mogą bowiem zostać zainfekowani, zmieniając się w krwiożercze monstra rodem z koszmaru.

W przerwach od przemierzania kolejnych etapów trafiamy do świata duchów, gdzie możemy znaleźć chwilę wytchnienia, pielęgnując swój ogródek.

Kwestie techniczne

Pixelartową oprawę graficzną gry Dap utrzymano w oryginalnej, bo ponurej, choć jednocześnie dosyć barwnej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Dap cena w dniu premiery: 50,99 PLN

Wymagania wiekowe Dap: 16+

Dap Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza
  • Windows 10