Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiPCNDSPS3X360
Okładka Dance! It's Your Stage (Wii)

Dance! It's Your Stage

Gra taneczna przypominająca nieco swoimi założeniami serię Dance Dance Revolution od Konami, a więc wciskając w odpowiednim momencie przyciski kierunkowe sprawiamy, że nasz tancerz poprawnie odgrywa daną choreografię.

Towarzyskie | muzyczne | taneczne | PlayStation Move | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Dance! It's Your Stage (Wii)

data premiery gry:

8wrz2010

X360 Wii PC NDS

30wrz2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance! It’s Your Stage jest kolejną pozycją powstałą na skutek rosnącej popularności gier tanecznych. Tym razem sami możemy spróbować swoich sił jako tancerz, choć niekoniecznie musi to się odbywać przy dużym wysiłku fizycznym. Gra obsługuje matę do tańczenia lub kontrolery ruchowe (w przypadku Wii), ale rozgrywka jest możliwa również przy użyciu pada, kiedy poszczególne utwory możemy „przetańczyć na siedząco” przed telewizorem lub monitorem.

Oddano nam do dyspozycji szereg piosenek reprezentujących różne gatunki, w tym hip-hop, pop, rock oraz reggae. Fani tego typu brzmień powinni znaleźć tu coś dla siebie, bowiem to właśnie na takiej muzyce skupia się ta produkcja. Głównym trybem zabawy jest Kariera z wątkiem fabularnym, gdzie pniemy się w górę tanecznej hierarchii i bierzemy udział w choreografiach kolejnych artystów. Chcąc wcześniej potrenować możemy skorzystać z opcji Quickstart, gdzie szybko rozpoczynamy rozgrywkę bez zamartwiania się o całą otoczkę. Ostatecznie rozgrywka i tak sprowadza się do wybierania następujących po sobie kawałków i uzyskiwania w nich jak najwyższego pułapu punktowego.

Zabawa przypomina nieco zasady znane z serii Dance Dance Revolution od Konami – z góry ekranu lecą strzałki, które trzeba w odpowiednim momencie wciskać, co następnie przekłada się na wykonywanie przez naszą postać określonych ruchów tanecznych. Najważniejsza jest precyzja i wyczucie rytmu – tylko wciskając dany kierunek w najodpowiedniejszym momencie sprawiamy, że dostajemy najwięcej punktów.

Podobać się może zwłaszcza otoczka występów – do poszczególnych utworów tańczymy na scenach przypominających te prawdziwe. W sumie przygotowano ich jednak tylko osiem sztuk, więc można trochę narzekać na różnorodność, ale statystyki wyglądają już nieco lepiej przy liczbie układów tanecznych, których ogólnie przygotowano dwadzieścia. Zabawa nabiera rumieńców szczególnie w trybie wieloosobowym, gdzie mierzymy się na punkty ze znajomymi. Element rywalizacji znacznie urozmaica rozgrywkę, która nie sprowadza się już tylko do poprawiania własnych wyników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Dance! It's Your Stage

Wymagania wiekowe Dance! It's Your Stage

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dance! It's Your Stage

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
X360
Wii
PC
NDS
PS3