Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Cyber Danganronpa VR (PS4)

Cyber Danganronpa VR PS4

Przeznaczona do współpracy z zestawami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR adaptacja pierwszej odsłony popularnej serii detektywistycznej Danganronpa, za której rozwijanie odpowiada japońskie studio Spike Chunsoft.

Przygodowe | thriller | detektywistyczne | elementy zręcznościowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Cyber Danganronpa VR (PS4)

producent: Spike Chunsoft

wydawca: Spike Chunsoft

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

niedostępna w Polsce

Cyber Danganronpa VR to produkcja na platformę PS4, będąca adaptacją pierwszej odsłony detektywistycznej serii Danganronpa wykorzystującą technologię rzeczywistości wirtualnej. Za produkcję odpowiadają twórcy oryginału, studio Spike Chunsoft.

Fabuła

Cyber Danganronpa VR przenosi nas do tajemniczej szkoły dla wybitnie uzdolnionych, zarządzanej przez elektroniczną maskotkę – biało-czarnego misia znanego jako Monokuma. Już na początku uczniowie dowiadują się, że są uwięzieni w budynku, a jednym sposobem na wydostanie się jest zabicie innego ucznia, tak, by nie zostać złapanym przez pozostałych. W przypadku morderstwa organizowane są procesy klasowe, w ramach których postacie starają się dociec, które z ich rówieśników jest winne zbrodni.

Mechanika gry

Gra podzielona jest na szereg rozdziałów, a w każdym można wyróżnić dwa etapy. Początkowo rozgrywka przypomina znany z serii jRPG Persona symulator szkolnego życia: zwiedzamy tu tajemniczą szkołę i staramy się nawiązać przyjazne relacje z pozostałymi uczniami. W pewnym momencie dochodzi do zabójstwa i rozpoczyna się etap dochodzenia, zwieńczony tzw. szkolnym procesem. Zadanie graczy jest proste: wskazać osobę, która zamordowała jednego z uczniów bądź z uczennic. Problem w tym, że jeśli wskażemy nieprawidłowo, wszyscy poza winnym morderstwa zostaną przez Monokumę skazani na, nieodmienne widowiskową, egzekucję. Argumenty innych postaci obalamy lub wspieramy za pomocą minigierki. Prawdomówność zeznań sprawdzamy za pomocą specjalnego sensora, a fałszywe stwierdzenia obalamy, wystrzeliwując „pociski prawdy” (Truth Bullets) – wszystkie te zabiegi wymagają od nas zarówno refleksu, jak i zmysłu obserwacji oraz kojarzenia faktów.

Kwestie techniczne

Twórcy zdecydowali się na wykorzystanie czwartej generacji silnika Unreal Engine 4, dlatego też Cyber Danganronpa VR oferuje w pełni trójwymiarową grafikę, łącznie z modelami postaci (w pierwowzorze dwuwymiarowe postacie były umieszczone w środowisku 3D). Gra zachowuje klimat pierwowzoru, z mocno przerysowanymi projektami bohaterów i kwestiami dialogowymi pojawiającymi się jako materialne napisy, nierzadko dosłownie obalane (tudzież rzucane lub niszczone). Gra wymaga zestawu rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Cyber Danganronpa VR

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.