Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360
Okładka Culdcept Saga (X360)
OkładkaCuldcept Saga (X360)

Culdcept Saga X360

Culdcept Saga to kolejna pozycja, która ma przede wszystkim zachęcić Japończyków do kupna X360.

Strategiczne | elementy RPG | karciane | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Culdcept Saga Premiera X360

5lutego2008

producent: Omiya Soft wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Culdcept Saga to kolejna pozycja, która ma przede wszystkim zachęcić Japończyków do kupna X360. Za jej wydanie odpowiedzialna jest doskonale znana graczom na całym świecie, a nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, firma Namco Bandai, której zawdzięczamy między innymi takie serie jak Tekken, Ridge Racer czy Xenosaga.

Poprzednie części gry ukazały się już na takich konsolach jak Saturn, Dreamcast, PlayStation i PlayStation 2. Wersja dla Xboxa 360 nie odbiega od nich znacząco jeśli chodzi o zasady, choć oczywiście została zrealizowana zgodnie z hasłem „więcej, lepiej, ładniej”. Tak nietypową pozycję jak Culdcept Saga najłatwiej opisać jako ciekawe połączenie japońskiego cRPG-a z karcianką i grą planszową w stylu uwielbianego na całym świecie Monopolu. Pozycja stworzona jest głównie z myślą o rozgrywkach w trybie multiplayer za pomocą Xbox Live.

Nie znajdziemy tutaj typowych dla gier cRPG lokacji – gracze przemieszczają się po podzielonej na pola planszy, a wszelkich wrogów czy inne postaci wywołujące określone zdarzenia, napotykają na swojej drodze i wchodzą z nimi w różnego rodzaju interakcje. Podczas walk wykorzystujemy karty, które udało nam się zebrać – są to zarówno przedmioty, takie jak broń czy specjalne artefakty, jak i czary, bo – jak wiadomo – w świecie Couldcept Saga rządzi magia.

Całość utrzymana jest w mangowej konwencji, a świat przedstawiony jest w rzucie izometrycznym. O ile wygląd planszy czy modele postaci nie robią może wielkiego wrażenia w porównaniu do innych gier cRPG na konsole nowej generacji, koniecznie trzeba pochwalić artystów odpowiedzialnych za projekty poszczególnych kart. Każda z nich wygląda jak małe dzieło sztuki. Choć w Couldcept Saga dostępny jest tryb dla jednego gracza (co ciekawe, oferujący naprawdę dużo różnych zakończeń), gra daje prawdziwą satysfakcję w trybie wieloosobowym, stając się planszówką XXI wieku.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Culdcept Saga: 12+

Culdcept Saga Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live