Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSP
Okładka Cube (PSP)

Cube PSP

Cube to gra logiczna, stworzona z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli firmy Sony. Akcja niniejszej pozycji ma miejsce w dziewięciu trójwymiarowych wirtualnych środowiskach, składających się z różnych figur geometrycznych. Użytkownik przybiera formę sześcianu.

Logiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Cube (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

25kwietnia2007

Cube to gra logiczna, stworzona z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli firmy Sony. Akcja niniejszej pozycji ma miejsce w dziewięciu trójwymiarowych wirtualnych środowiskach, składających się z różnych figur geometrycznych. Użytkownik przybiera formę sześcianu. Zabawa polega na przemieszczaniu się po owych platformowych lokacjach, szukając wyjścia z każdego levelu.

Zadanie nie jest jednak takie proste, gdyż zaimplementowano szereg labiryntów. Ponadto na zaliczenie poszczególnych poziomów otrzymuje się określoną ilość czasu. Pewne misje wymagają jedynie przejścia z punktu A do B, natomiast podczas innych należy zebrać konkretne przedmioty, jak chociażby klucze. Po drodze napotyka się też na różnego rodzaju przeszkody (np. kolce wystające z podłoża), których powinno się unikać. Daną trasę trzeba pokonać w ramach jednej szansy. W przypadku nie zmieszczenia się w wyznaczonym czasie czy natknięcia się na pułapkę, powraca się na linię startu.

Poza rozgrywką w pojedynkę możliwy jest też tryb multiplayer. Zawodnicy stają ze sobą w szranki, bądź łączą siły w odnajdywaniu najlepszej drogi do mety. W module wieloosobowym udostępniono prawie czterdzieści poziomów, natomiast cała zabawa składa się aż ze stu trzydziestu pięciu wyzwań. Developerzy przygotowali także narzędzia, pozwalające użytkownikowi na projektowania własnych leveli, a następnie dzielenie się nimi z przyjaciółmi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Cube

Klasyfikacja PEGI Cube

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Cube

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB