Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCNDS
Okładka Crazy Chicken: Atlantis (PC)

Szalony Kurczak i zaginiona Atlantyda

Crazy Chicken: Atlantis | Moorhuhn: Atlantis

Szalony Kurczak i zaginiona Atlantyda jest zręcznościową platformówką z popularnego cyklu Moorhuhn Jump'n Run. Tym razem pierzasty bohater przemierza tropikalne wyspy i morskie głębiny w poszukiwaniu skarbów legendarnej Atlantydy.

Zręcznościowe | casual | platformówki

Okładka Crazy Chicken: Atlantis (PC)

producent: Phenomedia

wydawca: Phenomedia

wydawca PL: Play-publishing

data premiery gry:

15lip2008

PC

15paź2008

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kojarzona najczęściej z niskobudżetowymi produkcjami adresowanymi na rynek casuali, marka Moorhuhn rozwijana jest przez niemiecką firmę Phenomedia równolegle w kilku kierunkach. Jeden z nich to sub-cykl Moorhuhn Jump'n Run, w skład którego wchodzi gra Szalony Kurczak i zaginiona Atlantyda (Moorhuhn: Atlantis).

Fabuła gry koncentruje się wokół wątku poszukiwań legendarnej Atlantydy. Tytułowy bohater natrafił w podmorskich głębinach na ślad zaginionej przed tysiącami lat cywilizacji. Niestety, jego łódź podwodna uległa awarii. Dla wytrawnego łowcy skarbów nie jest to jednak żadna przeszkoda...

Rozgrywka w Szalonym Kurczaku i zaginionej Atlantydzie opiera się na zasadach znanych z wcześniejszych odsłon serii Moorhuhn Jump'n Run (np. Szalony Kurczak w krainie faraonów). Gracze mają za zadanie przejść 30 rozbudowanych poziomów, omijając pułapki, walcząc z przeciwnikami i zbierając rozmaite skarby. Część lokacji znajduje się „pod wodą”, co wprowadza do zabawy nowe elementy, jak chociażby konieczność nurkowania i ograniczenie czasowe w postaci limitu dostępnego powietrza.

Od strony audiowizualnej gra nie odbiega jakością wykonania od wcześniejszych produkcji z cyklu Moorhuhn Jump'n Run. Grafika łączy dwuwymiarowe tła z trójwymiarowymi modelami postaci. Twórcy wykorzystali też tradycyjny dla zręcznościowych platformówek widok z boku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Szalony Kurczak i zaginiona Atlantyda

Wymagania wiekowe Crazy Chicken: Atlantis

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Szalony Kurczak i zaginiona Atlantyda

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 1.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • Windows XP/Vista/7
PC
NDS